Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej z zarzutami korupcyjnymi

0
Podziel się:

Tadeusz B. za łapówkę miał wydać pozytywną opinię dotyczącą otwarcia nowej apteki.

Prezes Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej z zarzutami korupcyjnymi
(PAP/Lech Muszyński)

Według ustaleń śledczych, miał przyjąć kilkadziesiąt tysięcy złotych. Grozi mu 10 lat więzienia.

_ - Tadeusz B. w zamian za dość dużą sumę pieniędzy miał wydać pozytywną opinię, która warunkuje otwarcie apteki. Wraz z prezesem zatrzymana została jeszcze jedna osoba. Ona również ma zarzuty korupcyjne _ - powiedział w piątek PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Do zatrzymania doszło w czwartek. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. W piątek do sądu ma trafić wniosek o aresztowanie Tadeusza B.

Policja apeluje do ewentualnych innych uczestników korupcyjnego procederu o dobrowolne zgłoszenie się. _ - Polskie prawo przewiduje, że osoba dająca łapówkę może uniknąć kary, jeśli sama się zgłosi, zanim dotrą do niej policja i prokuratura. Z naszych informacji wynika, że ta sprawa może mieć szerszy wymiar - w podobnej sytuacji mogli się znaleźć inni właściciele aptek _ - dodał Borowiak.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest wyrok: Jakubowska winna korupcji Byłą posłankę SLD uznał winną przyjęcia blisko 130 tys. złotych łapówek.
Łapówki plagą w Niemczech? Szczególnie w... Wskutek luki w prawie, lekarze ponoszą za łapownictwo wyłącznie zawodową odpowiedzialność dyscyplinarną, ale nie odpowiedzialność karną.
CBA chce karania firm za korupcję Za przekręty przy kontraktach IT konsekwencje mają ponosić nie tylko pojedyncze osoby, lecz całe firmy - tego według Dzennika Gazety Prawnej domaga się CBA. Jest już ustawa, która to umożliwi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)