Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatrzymany przez CBA

0
Podziel się:

CBA na zlecenie prokuratury zatrzymało I wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Artura P.

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatrzymany przez CBA
(AGENCJA SE/East News)
bELuoGBh

Trzy osoby zatrzymane. Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdziło, że zatrzymało prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a wiceprezesa i szefa chorzowskiej firmy ochroniarskiej.

[Aktualizacja godzina 19:44]

CBA na zlecenie prokuratury zatrzymało I wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Artura P. Informację tę potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

bELuoGBj

Zatrzymany wcześniej prezes PZPS Mirosław P. usłyszał już zarzuty. _ Trwają czynności śledcze _ - powiedział IAR Przemysław Nowak.

- _ Wczoraj w Katowicach funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby w związku z podejrzeniem korupcji. To prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i prezes jednej z firm ochroniarskich. Wykonano także czynności w kilku miejscach w kraju, w tym w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał został przekazany do prokuratury okręgowej w Warszawie _ - tłumaczy Małgorzata Matuszak-Tocha z CBA.

Prokuratura prawdopodobnie jeszcze dzisiaj postawi zarzuty zatrzymanym mężczyznom. Do niedawna nie było wiadomo, co dokładnie dzieje się z prezesem PZPS, a CBA ani nie potwierdzało, ani nie zaprzeczało doniesieniom o jego zatrzymaniu. _ - O zatrzymaniu prezesa wiem z doniesień medialnych _ - mówił przed oficjanlą informacją CBA rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański. Potwierdził on natomiast, że do siedziby PZPS-u wkroczyli wczoraj funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Uznański dodał, że CBA szukało głównie dokumentów związanych z organizacją w Polsce wrześniowych mistrzostw świata. Związek nie ma jednak informacji w którym dokładnie kierunku prowadzone jest to śledztwo. Janusz Uznański dodał, że sytuacja jest teraz trudna, jednak przyznana Polsce organizacja Mistrzostw Europy w 2017 roku wydaje się niezagrożona. Chociaż decyzja należeć będzie do Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.

bELuoGBp

Ministerstwo Sportu z niepokojem przyjęło informacje o akcji CBA w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Czeka jednocześnie na rozliczenie przez PZPS pieniędzy przekazanych przez resort na organizację siatkarskich mistrzostw świata. Rzeczniczka ministerstwa Katarzyna Kochaniak powiedziała, że Związek ma na to jeszcze kilka tygodni.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Czego szukają? Wcześniej funkcjonariusze CBA odwiedzili siedzibę PZPS w maju 2012 roku.
Wielka akcja antykorupcyjna. Zamknięto... Przejście było zamknięte prawie przez dobę, co doprowadziło do utworzenia się kolejki liczącej ponad 8 kilometrów.
Znaleźli 200 mln juanów w domu urzędnika Od czasu, gdy dwa lata temu prezydentem Chin został Xi Jinping, w Chinach prowadzona jest bardzo energiczna kampania antykorupcyjna.
bELuoGBK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)