Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premierzy Włoch i Hiszpanii chcą spotkać się z Tymoszenko

0
Podziel się:

Według włoskiej agencji prasowej, premier Mario Monti wystosuje wkrótce list do Wiktora Janukowycza.

Premierzy Włoch i Hiszpanii chcą spotkać się z Tymoszenko
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

Premierzy Włoch i Hiszpanii, Mario Monti i Mariano Rajoy, napisali list do prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, w którym zaapelowali o wzmocnienie praw człowieka i wyrazili chęć spotkania z Julią Tymoszenko - podała Ansa, powołując się na źródła w UE (na zdjęciu Mario Monti).

Według włoskiej agencji prasowej list ma być wkrótce wystosowany. Znajdują się w nim także gratulacje dla narodu ukraińskiego, który z ogromną gościnnością podjął reprezentacje krajów, uczestniczących w mistrzostwach Europy. Zawarto w nim także pragnienie pozytywnego rozwiązania spraw sądowych uwięzionej byłej premier - twierdzi Ansa.

Ponadto Monti i Rajoy, którzy na stadionie w Kijowie obejrzą finałowy mecz swych drużyn, zapewnili o poparciu obu krajów dla europejskich aspiracji Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl Money.pl
Prezydent chce podjąć kontrowersyjny temat Przy okazji finałowego meczu Włochy-Hiszpania zaplanowano rozmowę w cztery oczy między Komorowskim a Janukowyczem.
Te VIP-y przyjadą na finał do Kijowa Swą obecność potwierdził minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Kto jeszcze przyjedzie.
Tymoszenko kontra sąd, nowa odsłona wojny Była premier Ukrainy nie zgodziła się na zasądzoną ekspertyzę jej stanu zdrowia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)