Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
18.08.2014 18:09

Premier pogratulował lekkoatletom

Premier wskazywał na pewną symbolikę tego, że wśród medalistów jest tylu sportowców z młodego pokolenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

_ Jesteście pozytywnymi bohaterami wolnej Polski _. Tymi słowami Donald Tusk podziękował i pogratulował lekkoatletom, którzy dziś wrócili z mistrzostw świata w Zurichu.

Premier wskazywał na pewną symbolikę tego, że wśród medalistów jest tylu sportowców z młodego pokolenia. Większość z nich urodziła się w 1989 roku, czyli wraz z wolną Polską narodziło się pokolenie zwycięzców.

W imieniu sportowców głos zabrała Anita Włodarczyk. Mistrzyni Europy w rzucie młotem zaprosiła premiera na sobotni memoriał im. Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym. Upomniała się jednocześnie o lepsze warunki do treningów dla lekkoatletów.

Chodziło jej o stadion warszawskiej Skry, gdzie potrzebny jest remont i wymiana wielu sprzętów sportowych. Nasi sportowcy przywieźli z Zurichu 12 medali. To najlepszy wynik polskich lekkoatletów od 48 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Polscy politycy tym razem zgodni. Krytykują Na rozmowy o rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie nie został zaproszony minister Radosław Sikorski.
Mamy dwa srebrne medale i brązowy Łącznie w Mistrzostwach Europy w Zurichu Polacy zdobyli dotychczas 10 medali.
Embargo na rosyjski węgiel. Tego chce PiS _ Wprowadzenie embarga na rosyjski węgiel mogłoby poprawić sytuację polskiego górnictwa i uchronić Śląsk przed kryzysem _ - przekonuje posłanka Izabela Kloc.
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz