Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Ewa Kopacz
08.10.2014 20:07

Premier Ewa Kopacz odpowiada PiS? "Powinni uczyć się od..."

Szefowa rządu podczas wystąpienia nawiązała do swojego expose, które w ubiegłym tygodniu wygłosiła w Sejmie. Podkreśliła, że bezpieczeństwo państwa ma nie tylko aspekt militarny, ale także socjalny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
Ewa Kopacz

- _ Parlamentarzyści powinni uczyć się od seniorów, jak należy rozmawiać z ludźmi, uczyć się szacunku do drugiego i szacunku dla jego poglądów _ - podkreśliła dzisiaj premier Ewa Kopacz podczas inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w warszawskiej SGH.

_ - Udało się wam coś szczególnego. Niezależnie od tego, jakie macie sympatie polityczne - lub też nie - potraficie ze sobą rozmawiać, co nie zawsze udaje się w polskim parlamencie. A wiecie - wszyscy to wiemy na tej sali - że kiedy ludzie ze sobą nie rozmawiają, nigdy nie znajdą dobrego rozwiązania. Dlatego uczmy się od was, my parlamentarzyści, jak należy rozmawiać z ludźmi, uczmy się szacunku do drugiego i szacunku dla jego poglądów _ - powiedziała szefowa rządu podczas uroczystego rozpoczęcia kolejnego roku działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w auli Szkoły Głównej Handlowej.

Kopacz zapewniła o swoim wsparciu dla seniorów i idei Uniwersytetów Trzeciego Wieku. _ - Jeszcze niedawno spotykałam się z państwem, jako marszałek Sejmu, dzisiaj przychodzę do państwa w innej roli, dzisiaj jestem szefem rządu. Nadal chcę i nadal będę na pewno Ewą Kopacz - tą samą, która z wami rozmawiała, która was w sposób szczególny honorowała, bo zasługujecie na to, jak nikt inny. I będę starała się szukać okazji do tego, żebyśmy mieli tych spotkań jak najwięcej _ - zadeklarowała premier.

Szefowa rządu nawiązała do swojego expose, które w ubiegłym tygodniu wygłosiła w Sejmie. Podkreśliła, że bezpieczeństwo państwa ma nie tylko aspekt militarny, ale także socjalny.

Podkreśliła też, że ważnymi narzędziami wsparcia osób starszych przez rząd są m.in.: dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych (premier deklarowała, że będzie zabiegać o ich zwiększenie), a także działania zmierzające do zwiększenia dostępu do lekarzy specjalistów, także geriatrów. Mówiła również o planach utworzenia Instytutu Geriatrii oraz sieci domów dziennej opieki, w których aktywni zawodowo ludzie mogliby zostawiać w czasie pracy swoich bliskich - wymagających stałej obecności opiekuna rodziców lub dziadków. Premier zapewniła też, że będzie wspierać inicjatywę, by rok 2015 był rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Kopacz przypomniała, że ważnym krokiem we wspieraniu osób starszych było utworzenie w Sejmie stałej komisji ds. seniorów.

_ - Podkreślałam zawsze, że oprócz swojej wiedzy i doświadczenia zawodowego macie coś, co jest szczególnie potrzebne w polskim parlamencie - macie mądrość życiową i ja dzisiaj liczę na to, że ta mądrość zdominuje dyskusję z parlamentarzystami wtedy, kiedy będziecie przedstawiać polskiemu rządowi swoje propozycje i zdominuje wtedy, kiedy będziecie uczyć nas, parlamentarzystów stosunku do innych _ - podkreśliła premier.

_ - Nasze cykliczne spotkania zmienią tylko swoje miejsce, będą nadal się odbywać, już teraz serdecznie zapraszam. Nie wiem czy wszyscy zmieścimy się w kancelarii premiera, ale jak tylko znajdziecie czas, wpadajcie do mnie _ - zapraszała szefowa rządu. W Polsce działa ponad 500 Uniwersytetów Trzeciego Wieku; w Warszawie jest ich 38. W całym kraju zrzeszają one w sumie ok. 150 tys. seniorów.

Czytaj więcej w Money.pl
Chipsy i słodycze znikną ze szkół? Decyzja W projekcie nowelizacji ustawy zaproponowano zakaż sprzedaży żywności o dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych.
Strata 3 mld złotych? Szczurek mówi, że nic się nie stało Minister finansów bagatelizuje informacje o stracie skarbu państwa z powodu opóźnienia publikacji ustawy o rajach podatkowych.
Kopacz zarządza kontrolę w resorcie finansów W ciągu 7 dni ma powstać raport, na podstawie którego szefowa rządu podejmie dalsze decyzje.
Tagi: Ewa Kopacz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz