Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawomocny wyrok 25 lat za zabójstwo dziewczyny w ciąży

0
Podziel się:

16-letnia Marta B. zaginęła na początku kwietnia 2006 r. W jej poszukiwania zaangażowanych było wiele osób, także jej chłopak Marek K., który zacierał ślady zbrodni.

Prawomocny wyrok 25 lat za zabójstwo dziewczyny w ciąży
(Reporter)

Krakowski Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok 25 lat więzienia dla Marka K. za zabójstwo swojej 16-letniej ciężarnej dziewczyny - poinformowano dziś w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie.

Tym samym Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok sądu okręgowego z maja br., od którego apelowali obrońca - domagając się zmniejszenia kary, oraz prokurator i oskarżyciel posiłkowy, tj. ojciec ofiary - wnosząc o dożywocie.

Był to już trzeci proces w tej sprawie. Wyrok, wydany wczoraj, jest prawomocny.

16-letnia Marta B. zaginęła na początku kwietnia 2006 r. W jej poszukiwania zaangażowanych było wiele osób, także jej chłopak Marek K., który pozostawał w kontakcie z rodziną nastolatki, a jednocześnie zacierał ślady zbrodni.

Po trzech tygodniach ciało dziewczyny odnaleziono w zbiorniku wodnym w okolicy podkrakowskich Niepołomic. Miało 36 ran po ciosach nożem. Marka K. zatrzymano następnego dnia. Podczas śledztwa przyznał się do zabójstwa. Jak tłumaczył, przyczyną był pozytywny wynik testu ciążowego. Mówił, że Marta B. w histerii odepchnęła go i upadła, wbijając sobie w gardło ostrze noża, który trzymał w ręku. Wtedy zadał jej pozostałe ciosy, ponieważ _ obawiał się, że nikt mu nie uwierzy _ i _ chciał jej pomóc _ w skróceniu cierpień.

Sąd uznał za nieprawdziwą wersję, że ofiara upadła i sama wpadła na nóż. Nie znalazł jednak bezpośrednich dowodów na to, że mężczyzna zaplanował zabójstwo. Uznał, że Marek K. działał w zamiarze podjętym nagle, w sposób bardzo brutalny i kierował się motywami zasługującymi na szczególne potępienie.

28-letni Marek K. został też skazany na pozbawienie praw publicznych na 10 lat. Mężczyzna od siedmiu lat przebywa w areszcie. Sąd zaliczył mu ten okres w poczet orzeczonej kary.

Mężczyzna dwukrotnie był już skazany na 25 lat pozbawienia wolności w poprzednich procesach. W 2008 r. sąd uznał, że zbrodnia była zaplanowana, ale wyrok ten został uchylony z przyczyn formalnych. W kolejnym procesie sąd również wymierzył oskarżonemu karę 25 lat więzienia i orzekł, że zabójstwo nie było planowane. Ten wyrok też był uchylony.

Czytaj więcej w Money.pl
Prof. KUL podejrzany o plagiat. Ale zaprzecza Zarzut dotyczy publikacji _ Ewolucja kościelnego prawa polskiego w świetle kodyfikacji do XIX wieku _, w której Stanisław T. przywłaszczył autorstwo cudzych utworów.
UOKiK wygrał w sądzie z Getin Noble Bank Sąd podtrzymał nałożoną na bank karę w wysokości blisko 6 mln złotych. Sprawdź za co.
Członkini Pussy Riot trafi do innego więzienia Rzecznik służb więziennictwa przekazał agencji RIA-Nowosti, że Tołokonnikowa zostanie przeniesiona do innej kolonii karnej dla własnego bezpieczeństwa. Nie ujawnił, gdzie ta kolonia się znajduje.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)