Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prawo we Włoszech. Rodzi się dziecko, sadzisz drzewo

0
Podziel się:

W sobotę wchodzi w życie ustawa, zgodnie z którą w każdym mieście narodziny dziecka i adopcję należy uczcić posadzeniem drzewa.

Prawo we Włoszech. Rodzi się dziecko, sadzisz drzewo
(Daveness_98/CC/Flickr)

Włochy mogą stać się bardziej zielonym krajem. W sobotę wchodzi w życie ustawa, zgodnie z którą w każdym mieście narodziny dziecka i adopcję należy uczcić posadzeniem drzewa. Rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 1992 r., ale teraz nabrało mocy ustawy.

Nie zawsze przestrzegany dotychczas obowiązek sadzenia drzewa po każdej rejestracji dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego, który w rozporządzeniu dotyczył wszystkich gmin, nałożono w ustawie na władze miast liczących powyżej 15 tysięcy mieszkańców. Ponadto postanowiono, że posadzić je należy w nie tylko przypadku narodzin dziecka, ale również adopcji. Drzewo trzeba posadzić w ciągu 6 miesięcy od tego wydarzenia, a nie roku - jak stanowiły stare przepisy.

Podkreśla się, że mimo niskiego wskaźnika narodzin we Włoszech ustawa ta ma szanse przynajmniej częściowo doprowadzić do zahamowania utraty zieleni w kraju.

Nad jej przestrzeganiem czuwać będzie specjalny komitet ds. rozwoju publicznych terenów zielonych przy Ministerstwie Środowiska. Na władze miast nałożono obowiązek informowania go o wyborze gatunku drzewa i miejscu jego posadzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe prawo. Zwięrzęta traktowane jak ludzie Od 27 grudnia we Włoszech wchodzi w życie przepis Ministerstwa Transportu, który nakazuje kierowcom udzielenie pomocy rannemu zwierzęciu, które zobaczą na drodze.
Prokurator w telewizji opowiada historię mafii Włoski krajowy prokurator do walki z mafią Pietro Grasso zainaugurował w poniedziałek wieczorem w telewizji RAI cykl dwunastu wykładów na temat największych organizacji mafijnych.
Stracą zamówienie na 750 mln dolarów? Ministerstwo obrony Indii poinformowało, że chce anulować złożone we włoskim koncernie Finmeccanica zamówienia na śmigłowce.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)