Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prawo we Włoszech. Ranne zwierzęta będą traktowane jak ludzie

0
Podziel się:

Od 27 grudnia we Włoszech wchodzi w życie przepis Ministerstwa Transportu, który nakazuje kierowcom udzielenie pomocy rannemu zwierzęciu, które zobaczą na drodze.

Prawo we Włoszech. Ranne zwierzęta będą traktowane jak ludzie
(bttoro/iStockphoto)

Od 27 grudnia we Włoszech wchodzi w życie przepis Ministerstwa Transportu, który nakazuje kierowcom udzielenie pomocy rannemu zwierzęciu, które zobaczą na drodze.

Będzie to taki sam obowiązek, jak udzielanie pomocy ludziom - ofiarom wypadków. Dotyczy to również wypadków, które zostały spowodowane przez innych użytkowników dróg.

Kierowca wiozący poszkodowane zwierzę do kliniki weterynaryjnej będzie miał takie same, nadzwyczajne uprawnienia, jak ktoś, kto przewozi do szpitala rannego człowieka. Będzie miał prawo do nieprzestrzegania - jeśli to konieczne - znaków ograniczenia szybkości. Będzie też mógł przejechać skrzyżowanie na czerwonym świetle bez narażania się na mandat policyjny.

Przepis ten ukazał się w najnowszym włoskim Dzienniku Ustaw i jest szeroko komentowany przez włoskie media. Już dwa lata temu był wprowadzony w stosunku do kierowców, którzy - z własnej winy, czy nie - spowodowali kontuzję lub zranienie zwierzęcia na drodze. Teraz będzie obowiązywał wszystkie osoby prowadzące pojazdy.

Jak napisał wielki dziennik _ Corriere della Sera _, przypuszczalnie następnym krokiem w polepszaniu bezpieczeństwa zwierząt na włoskich drogach będzie zorganizowanie specjalnego drogowego pogotowia ratunkowego dla zwierząt.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostro krytykują prawo wywłaszczeniowe Eksperci bija na alarm - _ obecne przepisy tak zwanej specustawy zagrażają przedsiębiorcom _.
Prokurator w telewizji opowiada historię mafii Włoski krajowy prokurator do walki z mafią Pietro Grasso zainaugurował w poniedziałek wieczorem w telewizji RAI cykl dwunastu wykładów na temat największych organizacji mafijnych.
To koniec szarej strefy? Idą zmiany w prawie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przypomina, że cudzoziemcy mogą wykonywać pracę w Polsce, jeśli posiadają zezwolenie na pracę (chyba, że na mocy szczególnych przepisów nie potrzebują takiego zezwolenia) oraz przebywają w Polsce legalnie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)