Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
01.10.2012 16:33

Prawo w Rzymie. Za zjedzenie kanapki dostaniesz 500 euro kary

Decyzja ma na celu zagwarantowanie ochrony terenów o szczególnej wartości historycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yaisog Bonegnasher /CC/Flickr)

Kara do 500 euro grozi każdemu, kto będzie jeść prowiant w historycznym centrum Rzymu przysiadając na przykład na stopniach zabytków czy rozkładając jedzenie i napoje na ławce. Zakaz, który obowiązywał latem, przedłużono do końca roku.

Rozporządzenie, wydane dziś i podpisane przez burmistrza Wiecznego Miasta Gianniego Alemanno, zakazuje wszelkich zachowań, które ogólnie nazywa się _ biwakowaniem _.

Pod takim pojęciem kryje się zarówno spanie na ławce bądź na chodniku, ale także jedzenie prowiantu i picie napojów w pobliżu zabytków, wszelkie nawet najmniejsze _ pikniki _ urządzane przez turystów czy też najkrótszy nawet postój na posiłek.

Decyzja - jak wyjaśniono - ma na celu _ zagwarantowanie ochrony terenów o szczególnej wartości historycznej, artystycznej, architektonicznej i kulturowej w centrum Rzymu _. Dlatego postanowiono, że zakaz będzie obowiązywał także poza szczytem sezonu turystycznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa kara. Policjanci zaczną nas ważyć Rząd ma sposób na przeładowane samochody osobowe. Mundurowi mają sprawdzać, ile ważymy.
Grillowanie może się skończyć mandatem Złamanie zakazów skończy się mandatem. Za alkohol 100 zł, za papierosy i pieczenie kiełbasek pięć razy więcej.
Nie zapłacisz dwa razy za złe parkowanie Straż miejska nie wystawi już mandatu za nieopłacony parking. Zostanie tylko kara administracyjna.
Tagi: prawo, rzym, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz