Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo lotnicze
02.08.2013 13:09

Prawo lotnicze. Jest podpis prezydenta

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę Prawa lotniczego - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Dzięki zmianie przepisów linie lotnicze nie będą musiały już tłumaczyć dokumentacji technicznej czy operacyjnej z angielskiego na polski.

Nowelizacja ma na celu przede wszystkim zmniejszenie lub usunięcie niepotrzebnych obciążeń finansowych i administracyjnych nakładanych na przewoźników lotniczych.

Nowe przepisy umożliwiają składanie niektórych kategorii dokumentów w języku angielskim. Chodzi m.in. informacje przekazywane do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego przed każdym sezonem rozkładowym czy zawiadomienia o planach przewoźnika dotyczących wykonywania regularnych przewozów lotniczych na trasach do, z i na terytorium Polski.

Nowelizacja Prawa lotniczego ma także dostosować polskie przepisy do prawa unijnego. Chodzi o zmianę regulacji dotyczących kategoryzacji członków personelu pokładowego wykonującego swoje obowiązki. Doprecyzowany zostanie katalog dokumentów, jakie musi posiadać osoba, która może pracować, jako personel pokładowy. Ustawa ma wejść w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w prawie dotyczącym kart płatniczych Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o usługach płatniczych, która reguluje kwestie związane z pieniądzem elektronicznym i instytucjami pieniądza elektronicznego.
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o SKOK-ach Ustawa, wprowadzając rozwiązania korzystne dla członków Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych oraz dla stabilności systemu finansowego, zawiera jednak przepisy mogące budzić wątpliwości konstytucyjne.
Tagi: prawo lotnicze, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz