Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prawo w Tunezji. Szwed skazany na dwa lata więzienia za homoseksualizm

0
Podziel się

Tunezyjskie MSZ, z którym skontaktowała się AFP, potwierdziło wyrok; nie podało jednak żadnych dodatkowych szczegółów.

Prawo w Tunezji. Szwed skazany na dwa lata więzienia za homoseksualizm
(ssalonso/Flickr)
bEgxvbDp

Obywatel Szwecji został skazany przez sąd w Tunezji na dwa lata więzienia za czyny homoseksualne - poinformowało w sobotę szwedzkie MSZ. Resort dodał, że nawiązano w tej sprawie kontakty z przedstawicielami władz Tunezji.

Chodzi o ok. 50-letniego mężczyznę, który został skazany 4 lutego - sprecyzowała rzeczniczka szwedzkiego resortu dyplomacji Victoria Bell. - _ Omawialiśmy tę sprawę z przedstawicielami Tunezji i podkreślaliśmy, że według Szwecji równe prawa, niezależnie od orientacji seksualnej, są fundamentalną zasadą demokracji _ - dodała rzeczniczka. Nie sprecyzowała, na jakim szczeblu prowadzone są rozmowy.

Sprawę śledzą ministerstwo i konsulat honorowy Szwecji w mieście Susa, popularnym kurorcie wypoczynkowym na wschodzie Tunezji. Według dziennika _ Aftonbladet _ mężczyzna, który od kilku lat mieszka we Francji, odwołał się od wyroku.

bEgxvbDr

Tunezyjskie MSZ, z którym skontaktowała się AFP, potwierdziło wyrok; nie podało jednak żadnych dodatkowych szczegółów.

W poradach dla podróżnych na stronie internetowej szwedzkiego resortu spraw zagranicznych znajduje się ostrzeżenie, że homoseksualizm jest uważany w Tunezji za przestępstwo. Według kodeksu karnego za praktyki homoseksualne grozi w tym kraju kara trzech lat bezwzględnego więzienia.

Skazanie szwedzkiego obywatela potępiła szefowa tunezyjskiego stowarzyszenia na rzecz mniejszości (ATSM) Jamina Thabet. Zaapelowała do władz Tunezji o depenalizację homoseksualizmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Homoseksualizm służy... zacieśnianiu więzi Ludzie należą do grupy zwierząt, które uprawiają seks z wielu powodów, nie tylko w celach reprodukcyjnych.
Homoseksualiści z dziećmi? Sprawdź sondaż Ponad połowa ankietowanych Polaków uznaje prawo par homoseksualnych do wychowywania dziecka.
Szef Apple'a: Jestem dumny z bycia gejem Tim Cook ogłosił dziś publicznie, że jest homoseksualistą.
bEgxvbDS
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)