Notowania

meksyk
21.12.2014 19:39

Prawo w Meksyku. Zakaz politycznych wypowiedzi z ambony potwierdzony

Najwyższy Trybunał Wyborczy Meksyku zabiera głos.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Juan Fernando Ibarra/public domain)
Katedra w Mexico City

Najwyższy Trybunał Wyborczy Meksyku potwierdził, że obowiązujący kapłanów różnych religii zakaz czynnego udziału w życiu politycznym i politycznych wypowiedzi z ambony jest zgodny z konstytucją.

Trybunał w ogłoszonym wczoraj komunikacie podkreślił, że artykuł 130 meksykańskiej konstytucji postanawia, że duchowni nie mogą wstępować do organizacji politycznych, zrzeszać się w celach politycznych, ani uprawiać propagandy na korzyść lub przeciwko kandydatom partii startujących w wyborach, a także samym partiom lub ugrupowaniom politycznym.

Duchownym - zgodnie z tym orzeczeniem - na zebraniach politycznych, ani podczas nabożeństw, czy innych aktów religijnych nie wolno występować przeciwko prawu obowiązującemu w kraju, instytucjom kraju, ani symbolom narodowym.

Trybunał uzasadnia swe orzeczenie względami obrony meksykańskiego ustroju parlamentarnego, który ma charakter _ demokratyczny, laicki i federalny, uświęcony artykułem 40. Konstytucji Federalnej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Postępy w skandalicznej sprawie morderstwa 43 studentów zostało uprowadzonych pod koniec września po protestach przeciwko reformie edukacyjnej.
Niespokojnie w Meksyku. Sprawdź, dlaczego 26 września w miasteczku Iguala w stanie Guerrero grupa studentów miejscowego kolegium nauczycielskiego została zaatakowana przez członków gangu narkotykowego i współpracujących z nimi skorumpowanych policjantów.
Wielkie zamieszki po masakrze studentów Makabrycznej egzekucji dokonano 26 września na miejscowym wysypisku śmieci na przedmieściach miasta Iguala.
Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz