Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prawo unijne. Polska uniknęła pozwu do Trybunału

0
Podziel się:

Unia chciała pozwać Warszawę za niewdrożone w pełni przepisy dotyczące praw pasażerów autobusów i autokarów.

Prawo unijne. Polska uniknęła pozwu do Trybunału
(Parlament Europejski)

Komisja Europejska przedstawiła dziś pakiet postępowań przeciwko krajom członkowskim, które ignorują unijne przepisy. W sumie pozwy zostały skierowane przeciwko czterem państwom. Polska na ostatniej prostej ich uniknęła.

Na cenzurowanym znalazły się Grecja, Irlandia, Austria i Hiszpania. Polski nie ma w tej grupie, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że Komisja Europejska już miała ją na celowniku. Chciała pozwać Warszawę za niewdrożone w pełni przepisy dotyczące praw pasażerów autobusów i autokarów. W ostatnim momencie tę sprawę wykreślono z listy.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przesłało do Brukseli informacje dotyczące stanu wdrożenia przepisów. - _ KE zrezygnowała z pozwu, by przeanalizować przysłane informacje _ - powiedział rzecznik Komisji Europejskiej Jakub Adamowicz.

Jeśli chodzi o pozostałe decyzje, to Komisja Europejska wysłała dziś jeszcze 32 upomnienia do unijnych krajów domagając się wdrożenia przepisów. Jedno trafiło do Polski. Chodzi o przepisy dotyczące zarządzania alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi. Warszawa ma teraz dwa miesiące na wyjaśnienia. Jeśli tego nie zrobi, Komisja skieruje pozew do Trybunału.

Czytaj więcej w Money.pl
1,3 mln nowych miejsc pracy. Juncker zdradza szczegóły Pakiet inwestycyjny za 315 mld euro, ma pozwolić na pobudzenie gospodarki i zmniejszenie bezrobocia w Unii Europejskiej.
315 mld euro na inwestycje w Unii? Skąd? We Wspólnocie panuje zgoda co do tego, że słaby poziom inwestycji utrudnia ożywienie gospodarcze w Unii po kryzysie finansowym i gospodarczym minionych kilku lat.
Laurka dla Tuska w ,,Der Spiegel" Były polski premier za tydzień obejmie stanowisko szefa Rady Europejskiej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)