Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prawo farmaceutyczne. Technicy stracą uprawnienia do sprzedaży leków bez recepty?

0
Podziel się:

Projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego wywołał oburzenie branży.

Prawo farmaceutyczne. Technicy stracą uprawnienia do sprzedaży leków bez recepty?
(Bartosz KRUPA/East News)

Środowisko farmaceutyczne zapowiada protest przeciwko zaproponowanym przez posłów PO zmianom w prawie, które mogą objąć kilkadziesiąt tysięcy pracowników.

Technicy farmaceutyczni są oburzeni wprowadzaniem zapisów, które diametralnie zmienią ich sytuację zawodową. Zapowiadają protest pod Sejmem, jeśli list do premier Ewy Kopacz będzie nieskuteczny.

W poselskim projekcie nowelizacji Prawa farmaceutycznego znalazł się przepis, według którego technik farmaceutyczny nie będzie mógł sprzedać w aptece leków i wyrobów medycznych bez recepty. Wnioskodawcami jest grupa 20 posłów PO.

Paweł Klimczak - prezes Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek mówi, że środowisko jest zdeterminowane i może dojść do protestu przed Sejmem.

_ - Determinacja jest bardzo duża, bo zagraża to podstawie egzystencji tej grypy zawodowej, chyba największej w farmacji _ - mówi. _ Zmiana bez konsultacji, bez poszanowania praw konstytucyjnych - to nie mieści się w cywilizowanych zasadach _ - dodaje.

Według prezesa Izby, nie było w tej sprawie żadnych konsultacji, zapis pojawił się na etapie prac sejmowej komisji zdrowia.

Technicy farmaceutyczni stanowią grupę co najmniej 50 tysięcy osób, ale nie ma dokładnych danych o liczbie tych pracowników aptek.

Czytaj więcej w Money.pl
Brakuje leków. Wysyłane są za granicę Co roku do różnych krajów wspólnoty wywożone są leki o wartości ponad 2 miliardów złotych.
Ekspert: na komputerze można zaprojektować wirusy zdolne niszczyć raka Wirusy zdolne do niszczenia komórek rakowych zamierza uzyskać i wytwarzać przy użyciu drukarek 3D kalifornijski naukowiec Andrew Hessel - podaje tygodnik ,,New Scientist".
Lek na cukrzycę obniża ryzyko raka płuca u niepalących Niepalący pacjenci z cukrzycą typu 2, którzy zażywają stary lek na cukrzycę - metforminę, mają niższe ryzyko zachorowania na raka płuca - wykazało badanie, o którym informuje pismo "Cancer Prevention Research".
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)