Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawa człowieka w Polsce. "Ranking naruszeń bardzo potrzebny"

0
Podziel się:

W Polsce brakuje systemu bezpłatnej pomocy prawnej dla osób w trudnej sytuacji materialnej.

Prawa człowieka w Polsce. "Ranking naruszeń bardzo potrzebny"
(Mikdam/Dreamstime)

Ranking naruszeń praw człowieka opublikowany przez Rzecznika Praw Obywatelskich bardzo dobry i potrzebny - uważa profesor Roman Wieruszewski. Dokument zawiera 10 punktów opisujących takie zjawiska, jak niestabilność systemu rentowo-emerytalnego i systemu pomocy społecznej, opieszałość sądów, przeludnienie więzień.

Były wiceprzewodniczący Komitetu Praw Człowieka ONZ, zwrócił uwagę na kolejność wyszczególnionych problemów. Zgadza się z umieszczeniem na pierwszym miejscu zarzutu wobec państwa, które nie umie skutecznie walczyć ze skrajną biedą, wykluczeniem społecznym, bezrobociem i bezdomnością. Do tego punktu profesor Wieruszewski dodałby nierozwiązywanie problemu rodzin rozbitych, dysfunkcjonalnych, samotnych matek i dramatycznie niskiej ściągalności alimentów.

Roman Wieruszewski wskazał też na brak w Polsce systemu bezpłatnej pomocy prawnej dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Rzecznik Praw Obywatelskich w swoim dokumencie również o tym pisze.

Czytaj więcej w Money.pl
Rzecznik Praw Obywatelskich alarmuje... Zdaniem RPO największym zagrożeniem jest brak skutecznej strategii państwa w walce z takimi zjawiskami jak skrajna bieda, bezrobocie, wykluczenie społeczne i bezdomność.
Resort zmienia przepisy kwestionowane przez... Minister zaznaczyła, że już teraz uczelnie niepubliczne, tak jak publiczne, mogą ubiegać się o środki finansowe z programów projakościowych.
Banki nie będą zajmować rachunków dłużnika? _ Paradoksalnie, im więcej rachunków bankowych posiada zobowiązany, tym wyższa kwota zostaje zablokowana _.
ranking
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)