Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prawa człowieka w Indonezji: HRW krytykuje badanie dziewictwa u kandydatek na policjantki

0
Podziel się:

HRW udokumentowała przypadki stosowanie badania cnoty w charakterze kary w kilku krajach, m.in. w Egipcie, Indiach i Afganistanie.

Prawa człowieka w Indonezji: HRW krytykuje badanie dziewictwa u kandydatek na policjantki
(euthman/CC/Flickr)

_ Praktyka stosowana przez policyjne służby rekrutacyjne w Indonezji, polegająca na sprawdzaniu dziewictwa u kandydatek ubiegających się o pracę w policji, jest poniżająca i dyskryminująca - _ oświadczyła dziś organizacja praw człowieka Human Rights Watch.

_ Sprawdzanie dziewictwa (u kandydatek) to dyskryminująca praktyka, która szkodzi kobietom i jest dla nich poniżająca _ - podkreśliła przedstawicielka HRW Nisha Varia w wydanym oświadczeniu. Kandydatki, u których stwierdza się przerwaną błonę dziewiczą, nie są wprawdzie wykluczane z procesu rekrutacji, jednak samo badanie, przeprowadzane w obecności wielu osób, jest przez kobiety opisywane jako _ bolesne i traumatyczne _ - podkreśliła Varia.

Organizacja przypomniała, że według ekspertów takie badanie nie ma uzasadnienia naukowego. Raport HRW w tej sprawie oparty jest na rozmowach z policjantkami i kandydatkami na policjantki z sześciu indonezyjskich miast. Rzecznik indonezyjskiej policji Ronny Sompie potwierdził, że takie badanie jest nadal przeprowadzane i że ma na celu ustalenie, czy kandydatka nie cierpi na choroby przekazywane drogą płciową. Podkreślił, że od kandydatek nie wymaga się zachowania cnoty i dlatego nie może być może o dyskryminacji.

_ - Zarówno u kandydatek, jak i kandydatów przeprowadzane jest ogólne badanie stanu zdrowia, obejmujące także organy rozrodcze. Badanie dziewictwa jest częścią tego badania _ - dodał rzecznik. Na stronie rekrutacyjnej policji w internecie można przeczytać, że _ wszystkie kobiety pragnące dołączyć do policji muszą strzec swej cnoty _. Sompie powiedział, że nie jest to oficjalna strona policji i jako taka nie przedstawia obowiązującej polityki.

HRW udokumentowała przypadki stosowanie badania cnoty w charakterze kary w kilku krajach, m.in. w Egipcie, Indiach i Afganistanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef niemieckiego MSZ zniknął na parę godzin Zaalarmowani niemieccy dyplomacji próbowali bezskutecznie ustalić, czy Steinmeier rzeczywiście wraca do kraju i gdzie jest samolot z szefem dyplomacji.
Kobieta po raz pierwszy w historii na czele MSZ Na czele resortu spraw zagranicznych Indonezji stanie Retno Lestari Marsudi, dotychczasowa ambasador w Holandii.
UE, USA i Chiny będą walczyły o wpływy w... Kraje jak Tajlandia, Wietnam i Indonezja są polem rywalizacji gospodarczej światowych potęg: Chin, USA i UE. Unia jednak dopiero w ostatnich latach przejawia większe zainteresowanie tym regionem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)