Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pranie brudnych pieniędzy. Podejrzani w rękach policji

Krakowscy funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby uczestniczące w międzynarodowej szajce zajmującej się kradzieżami pieniędzy z kont bankowych w Europie Zachodniej, a następnie ich praniem w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Decyzją sądu oboje zostali tymczasowo aresztowani.

Jak poinformowała dzisiaj Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji, pod zarzutem prania brudnych pieniędzy zatrzymano dwie osoby - współorganizatorów przestępczego procederu. Główna organizatorka, 38-letnia mieszkanka województwa małopolskiego zajmowała się werbowaniem podstawionych osób, tzw. _ słupów _, których konta bankowe służyły do legalizacji pieniędzy skradzionych przez hakerów z kont biznesmenów z Europy Zachodniej.

Razem z kobietą został zatrzymany 29-letni mężczyzna. Oboje usłyszeli zarzuty prania brudnych pieniędzy. Według ustaleń prowadzących śledztwo, przestępstwo polegało na tym, że hakerzy włamywali się na konta biznesmenów prowadzących swoje firmy w krajach Europy Zachodniej, skąd kradli pieniądze. Następnie trafiały one na konta założone przez podstawione osoby w Krakowie.

Pieniądze były następnie szybko podejmowane z kont i transferowane przekazem pieniężnym do odbiorców z państw za wschodnią granicą kraju. Policjanci określają sprawę, jako rozwojową. Ustalane są m.in. inne osoby, które mogły uczestniczyć w praniu brudnych pieniędzy oraz skala przestępstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Uwaga. Wybuchają automaty biletowe Nie można wykluczyć, że do wybuchu dojdzie, co stanowi duże zagrożenie dla osób kupujących bilety.
Hakerzy wyczyścili konta na 45 mln dolarów Nowojorska komórka hakerska wykradła dane dotyczące kart debetowych Mastercard i dokonała na ich podstawie około 36 tysięcy operacji w 26 krajach
Zatrzymali 31 osób za kradzież diamentów Trzy miesiące po spektakularnej kradzieży diamentów na lotnisku w Brukseli belgijska prokuratura poinformowała w środę, że w związku z tą sprawą w trzech krajach zatrzymano 31 osób.
Tagi: pranie brudnych pieniędzy, kradzież, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz