Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pracują nad nowym prawem o cudzoziemcach

0
Podziel się:

Rząd chce, żeby przed sejmowymi wakacjami przyjęty został pakiet migracyjny.

Pracują nad nowym prawem o cudzoziemcach
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

W lutym ma być gotowy projekt nowej ustawy o cudzoziemcach - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Rząd chce, żeby przed sejmowymi wakacjami przyjęty został pakiet migracyjny. Oprócz nowej ustawy składa się na niego nowa rządowa strategia migracyjna.

Wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk stwierdził, że pakiet migracyjny pozwoli działać w bardziej kompleksowy sposób w kwestii imigrantów spoza Unii Europejskiej. - _ Z tego pakietu wynikałyby po pierwsze łatwiejsze możliwości przebywania i pobytu w Polsce dla cudzoziemców, lepsze działania organów, czyli zakładamy jedno zezwolenie na pobyt i pracę, zresztą tak jak Unia to w tej chwili wprowadza _ - wyjaśnił Stachańczyk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI WICEMINISTRA MSW:

Wiceminister dodał, że pakiet migracyjny ma również określić, jak ułatwiać przyjazd do Polski niektórym obcokrajowcom. - _ Będziemy określać kogo chcemy i ułatwiać przyjazdy tym grupom, na którym będzie nam zależało _ - tłumaczył.

Nad kształtem nowej ustawy o cudzoziemcach pracuje rządowe centrum legislacji. Strategia rządu wobec emigrantów jeszcze przed wyborami została opracowana i skonsultowana społecznie, a od stycznia wznowi nad nią prace rząd. 1 stycznia w życie wejdzie w życie abolicja dla cudzoziemców, którzy przebywają w Polsce nielegalnie.

Czytaj więcej o nowym prawie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t38641.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/nowe;przepisy;o;kredycie;konsumenckim;juz;obowiazuja,163,0,992419.html) Będzie łatwiej o kredyt? Dziś wchodzą w życie nowe przepisy Ustawa reguluje m.in. dyskutowaną od wielu lat kwestię wcześniejszej spłaty kredytów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t190628.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sejm;zalegalizuje;zwiazki;partnerskie,92,0,983900.html) Sejm zalegalizuje związki partnerskie? Pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania chce, by jeszcze w tej kadencji uchwalono odpowiednią ustawę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t136967.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;zlozyl;projekt;zmian;w;ustawie;o;dostepie;do;informacji;publicznej,210,0,971218.html) Chcą zmiany. Każdy rozumie ustawę, jak chce Klub SLD proponuje wykreślenie z niej, wprowadzonego we wrześniu, zapisu o ograniczeniu prawa do informacji ze względu na ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)