Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poznań: Policja zidentyfikowała osoby, które wywiesiły antylitewski transparent

0
Podziel się:

Za znieważenie osób bądź grup ludności w związku z jej przynależnością narodową grozi im kara do trzech lat więzienia.

Poznań: Policja zidentyfikowała osoby, które wywiesiły antylitewski transparent
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Dane osobowe kilkunastu podejrzanych zostały przekazane prokuraturze - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Za znieważenie osób bądź grup ludności w związku z jej przynależnością narodową grozi im kara do trzech lat więzienia.

Podczas rewanżowego meczu piłkarskiego w trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej pomiędzy Lechem Poznań a Żalgirisem Wilno grupa pseudokibiców wywiesiła transparent o treści: _ Litewski chamie klęknij przed polskim panem _. Po tym spotkaniu wojewoda wielkopolski Piotr Florek zamknął trybunę, na której doszło do incydentu, na jeden mecz.

Komenda Wojewódzka Policji po meczu rozpoczęła identyfikację osób odpowiedzialnych za wywieszenenie transparentu oraz zaczęła zbierać materiał dowodowy dla prokuratury rejonowej, która wszczęła w tej sprawie śledztwo. Zabezpieczono wówczas nagrania ze stadionowego monitoringu.

Na podstawie zapisu z kamer policji udało się ustalić dane większości osób odpowiedzialnych za wywieszenie transparentu. W środę informacje na ich temat przekazano prokuraturze.

_ - Duża grupa kibiców została już zidentyfikowana. Śledztwo prowadzi prokuratura i to ona będzie podejmować dalsze decyzje dotyczące tej sprawy. Czekamy na nie ze spokojem, ponieważ uważamy, że materiały dowodowe są ewidentne, kompletne i jednoznaczne, a identyfikacja w naszej ocenie nie wzbudza żadnych wątpliwości _ - powiedział Borowiak.

Czytaj więcej w Money.pl
Były minister krytykuje policję Jego zdaniem weekendowe zajścia to skandal i policja powinna w bardziej zdecydowany sposób reagować na chuligańskie wybryki.
"Kibice w Gdyni nie stwarzali zagrożenia" Policja przyznaje, że nie wie co było przyczyną polowania na Meksykanów. Polecą głowy?
To pewne. Kibole napadli marynarzy Zatrzymane zostały trzy osoby. jedna z nich jest obywatelem Meksyku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)