Notowania

smoleńsk
22.02.2011 18:12

Poznamy nowe fakty nt Smoleńska?

Członkowie zespołu badającego przyczyny katastrofy przyjrzą się nieznanym dotąd nagraniom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Białoskórski/orka.sejm.gov.pl)

Dotychczas nieznane materiały filmowe z miejsca katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem mają być zaprezentowane w czwartek w Sejmie. Ich autorem jest operator TVP Sławomir Wiśniewski.

Nowe materiały mają zostać zaprezentowane w trakcie posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy Tu-154M, poinformował szef biura zespołu Bartłomiej Misiewicz. Posiedzenie zespołu będzie otwarte dla mediów.

Wiśniewski, według informacji Misiewicza, ma przedstawić posłom obszerny, godzinny materiał filmowy z miejsca katastrofy i dwa kilkuminutowe filmy, w tym jeden dotychczas nieznany opinii publicznej. Ich autor będzie odpowiadał też na pytania posłów.

Sławomir Wiśniewski zrobił pierwsze zdjęcia z katastrofy w Smoleńsku, które pojawiły się w telewizji. W kwietniu w TVP Info opowiadał o materiale, który nakręcił.

_ - Na zdjęciach widać, że była fatalna pogoda. Bardzo gęsta mgła, o czym świadczy fakt, że z odległości 300 metrów widziałem tylko zarys skrzydła. A to przecież był duży samolot.(...)Samolot przeorał okolice bardzo głęboko. Wszystko znajdowało się w błocie. Nie dało się po prostu po nim iść. Zapadałem się w błoto. Inni świadkowie mówią, że wszystko się paliło, ale na moich zdjęciach widać, że nic się nie paliło. Może tylko trochę gałęzi _ - mówił wówczas Wiśniewski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t95099.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;gra;z;polska;smolenskiem;przegrywamy,205,0,774349.html) Rosja gra z Polską Smoleńskiem. Przegrywamy Rosjanie wciąż obciążają polskich pilotów pełnią winy za katastrofę smoleńską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t95101.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polacy;pytaja;o;defragmentacje;wraku;tu-154m,127,0,771967.html) Polacy pytają o "defragmentację" wraku Tu-154M Trwa śledztwo w sprawie niszczenia dowodów ws. katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t95322.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;ma;dowodow;na;zamach;w;smolensku,87,0,769623.html) Nie ma dowodów na zamach w Smoleńsku Zamach pozostaje jednak jednym z wątków śledztwa. Eksperymenty na Tupolewie ruszą w marcu.
Tagi: smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz