Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pożary w USA. Walka w Kalifornii ma potrwać jeszcze ponad tydzień

0
Podziel się:

Na północny zachód od Los Angeles pożar strawił już obszar o powierzchni ponad 11 tys. hektarów.

Pożary w USA. Walka w Kalifornii ma potrwać jeszcze ponad tydzień
(PAP/EPA/MICHAEL NELSON)

Gwałtowne pożary, które od czwartku buszują na południu Kalifornii, zostały opanowane w około 30 procentach dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym. Strażacy spodziewają się jednak, że walka z żywiołem potrwa jeszcze ponad tydzień.

Dzięki spadkowi temperatury w piątek oraz słabszym wiatrom blisko 1000 strażakom z całej Kalifornii, wspieranym przez helikoptery i samoloty gaśnicze, udało się częściowo opanować ogień - powiedział w sobotę Tom Kruschke, rzecznik straży pożarnej w hrabstwach Ventura, na północny zachód od Los Angeles, gdzie pożar strawił obszar o powierzchni ponad 11 tys. hektarów.

Mimo pierwszych sukcesów w gaszeniu pożarów władze uważają, że walka z żywiołem potrwa co najmniej do 13 maja.

Ogień wciąż zagraża ok. 4000 domów; dotychczas uszkodził około 15. Brak doniesień o zabitych lub rannych. Wcześniej pożary i gęsty dym zmusiły władze do zamknięcia 13-kilometrowego odcinka autostrady Pacific Coast Highway (PCH), biegnącej wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego, oraz jednego z kampusów należących do uniwersytetu stanu Kalifornia.

W Kalifornii w ostatnim czasie rozpoczął się sezon pożarów. Niektórzy synoptycy przewidują, że jego przebieg w tym roku pogorszą prognozowane na lato wysokie temperatury i susze.

Czytaj więcej w Money.pl
Dookoła pożary. Ogień zbliża się do domów Służby naliczyły około 70 poważnych pożarów, które pojawiły się w 13 stanach na zachodzie: najwięcej w Kalifornii, Nevadzie i Idaho.
Strzelec z Las Vegas zatrzymany. Zabił trzy osoby 26-letni Ammar Harris, który już wcześniej był notowany w policyjnych kartotekach, zostanie przekazany w ręce funkcjonariuszy z Las Vegas i tam stanie przed sądem.
Chcieli ugasić pożar, zostali zastrzeleni Uzbrojony mężczyzna zastrzelił wczoraj dwóch strażaków, którzy przybyli do gaszenia pożaru w mieście Webster.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)