Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pożary w Hiszpanii. Na Majorce grasuje piroman?

0
Podziel się

W tym roku na Majorce zdarza się, że w krótkim czasie straż jest informowana o wybuchu kilku pożarów w tej samej okolicy.

Pożary w Hiszpanii. Na Majorce grasuje piroman?
(Miro-Foto/CC/flickr)
bEgWUxxN

Od początku roku na Majorce wybuchło prawie 80 pożarów. Przyczyną wielu z nich najprawdopodobniej było podpalenie. Zdaniem strażaków i policji, w większości tych wypadków ogień podkłada ten sam człowiek. Trwają jego poszukiwania.

W tym roku na Majorce zdarza się, że w krótkim czasie straż jest informowana o wybuchu kilku pożarów w tej samej okolicy. Po raz ostatni stało się tak dwa dni temu w Llucmajor, na zachodzie wyspy. W ciągu godziny wybuchły tam cztery pożary. Straż i policja nie mają wątpliwości, że ogień został podłożony przez jednego człowieka.

Władze wyspy zaapelowały do mieszkańców o pomoc. _ Fascynuje ich przestrzeń, płomienie, lubią podziwiać rezultat swoich akcji, ale później czują się winni. Często ci, którzy podpalają pierwsi zawiadamiają o pożarze _ - opisuje psychikę piromana psychiatra Elena Borges.

bEgWUxxP

Teraz, za podkładanie ognia grozi od 3. do 5. lat więzienia. Zgodnie z przygotowywaną przez rząd nowelizacją Kodeksu Karnego, kary będą zaostrzone.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja w ogniu. Ponad 40 stopni i silny wiatr Dziewięć samolotów i helikopter były zaangażowane w gaszenie pożaru w wiosce Argyra, 15 kilometrów na wschód od Patras.
Pożary w Hiszpanii. Gigantyczna ewakuacja Tego lata odnotowuje się wyjątkowo dużą liczbę pożarów. Tegoroczna zima była najbardziej sucha od 70 lat.
Wielki pożar w turystycznym raju. Ewakuacja Wysokie temperatury i silny wiatr utrudniają pracę ratowników.
bEgWUxyq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)