Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pożary buszu w Australii. Już 75 ofiar kataklizmu

0
Podziel się:

Żywioł trawi lasy w australijskich stanach Wiktoria i Australia Południowa.

Pożary buszu w Australii. Już 75 ofiar kataklizmu
(Kingbob.net/CC BY-NC/Flickr)

Strażacy starają się opanować ogień, który z buszu przenosi się w kierunku terenów zabudowanych.

Lokalne władze Australii Południowej ogłosiły najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Premier stanu wezwał mieszkańców do natychmiastowej ewakuacji lub - jeśli zdecydują się pozostać w domach - do przygotowania się na nadejście żywiołu.

Według straży pożarnej, ogień szalejący w okolicy Adelaide Hills, na północ od Adelajdy, jest największym takim kataklizmem od 1983 roku. W jego wyniku zginęło już co najmniej 75 osób. Żywioł ponadto wyrządził ogromne szkody materialne w obu stanach. Strażacy podkreślają, że warunki, w ktorych prowadzona jest akcja gaszenia, są ekstremalne.

Pożary trawiące busz w stanie Wiktoria mają nieco mniejsze rozmiary, dzięki zimnemu frontowi atmosfrycznymu znad oceanu. Zdaniem tamtejszych strażaków, sytuacja w najbliższych dniach będzie się poprawiać.

Czytaj więcej w Money.pl
Ogień zabił 13 osób w Pakistanie Powodem pożaru budynku było zwarcie. W wyniku pożaru spaliło się główne wejście do budynku.
Włoski prom stanął w ogniu. Dramatyczna ewakuacja pasażerów Dramatyczna akcja ratunkowa na płonącym promie. Po ponad dobie na pokładzie znajduje się nadal prawie 200 pasażerów.
Zakończono akcję gaśniczą w zakopiańskim hotelu. Jakie zniszczenia? Mówi się już o nieoficjalnych przyczynach wypadku.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)