Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pożar w fabryce w Chinach. Wiele ofiar

0
Podziel się:

W czerwcu 2013 roku 120 osób zginęło w pożarze, jaki wybuchł w rzeźni drobiowej na północnym wschodzie kraju.

Pożar w fabryce w Chinach. Wiele ofiar
(Polaris Images/East News)

Co najmniej 18 osób zginęło, a 13 zostało rannych - podała w niedzielę państwowa agencja prasowa Xinhua. Pożar w zakładach w prowincji Shandong (Szantung) wybuchł wieczorem i został opanowany po ponad dwóch godzinach. Jego powody nie są na razie znane.

Według Xinhua policja zatrzymała menedżerów firmy. Będące drugą co do wielkości światową gospodarką Chiny borykają się z problemem niskiego poziomu bezpieczeństwa w miejscach pracy. Zatrudniani robotnicy są często źle wyszkoleni i nieprawidłowo wyposażeni, przez co wielokrotnie ulegają wypadkom w miejscach pracy.

W czerwcu 2013 roku 120 osób zginęło w pożarze, jaki wybuchł w rzeźni drobiowej w prowincji Cilin na północnym wschodzie. Przyczyną tamtej katastrofy miało być złe zarządzanie zakładami, niedopatrzenia ze strony władz oraz zablokowanie wyjść ewakuacyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Samospalenie w Japonii. Protest przeciw... Mężczyzna zostawił kamerę i list protestacyjny adresowany do premiera Shinzo Abego i prominentnych deputowanych, w którym potępia ostatnie zmiany w polityce bezpieczeństwa kraju.
Emisja CO2 w Chinach będzie rosnąć do... Komentatorzy odnotowują, że Chiny po raz pierwszy określiły ramy czasowe, w których emisje mają przestać rosnąć i docelowo zacząć spadać.
Chiny zwiększają swoje wpływy w regionie Podjęły one ostatnio szereg inicjatyw mających zwiększyć ich wpływy w zdominowanych przez USA globalnych instytucjach finansowych i odzwierciedlić ich status jako drugiej największej gospodarki świata.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)