Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powtórzą wybory szefa PO na Dolnym Śląsku?

0
Podziel się

Poseł Jakub Szulc złożył do zarządu krajowego partii wniosek o
unieważnienie wyników wyborów. Decyzja jutro.

Powtórzą wybory szefa PO na Dolnym Śląsku?
(PAP/Maciej Kulczyński)
bErQIDaZ

Poseł PO Jakub Szulc złożył do zarządu krajowego PO wniosek o unieważnienie wyników wyborów przewodniczącego dolnośląskiej Platformy. Wnioskiem zajmie się zarząd krajowy PO na środowym posiedzeniu.

Jak powiedział Szulc, wniosek ma związek z informacjami o nieprawidłowościach, do jakich miało dochodzić przy okazji sobotnich wyborów szefa PO na Dolnym Śląsku. Głosowanie wygrał uchodzący za stronnika premiera Donalda Tuska europoseł Jacek Protasiewicz, który otrzymał 11 głosów więcej niż poprzedni szef regionu Grzegorz Schetyna.

Chodzi po pierwsze o nagranie, do którego dotarł tygodnik _ Newsweek _. Słychać na nim jak poseł PO Norbert Wojnarowski, zwolennik europosła Jacka Protasiewicza obiecuje jednemu z delegatów, Edwardowi Klimce, załatwienie stanowiska w KGHM; w zamian chce oddania głosu na Protasiewicza.

bErQIDbb

Druga sprawa to oświadczenie działacza PO ze Złotoryi, które ukazało się na portalu Gazety Wrocławskiej. Piotr Chomiczewski pisze w nim, że podczas zjazdu był _ mimowolnym świadkiem rozmowy delegatów z Głogowa na temat postawy w trakcie głosowania. Delegaci ci po pierwszej turze omawiali, iż obiecano im lepsze stanowiska na listach oraz stanowiska lub pomoc w zatrudnieniu _.

_ Przy tak niewielkich różnicach głosów, jak to miało miejsce w głosowaniu na przewodniczącego PO regionu dolnośląskiego, w sytuacji kiedy miałyby mieć miejsce jakiekolwiek nieprawidłowości, to każdy głos przechylał szalę w jedną lub drugą stronę. Dlatego też zdecydowałem się wnieść do zarządu krajowego wniosek o unieważnienie wyników wyborczych tego zjazdu _ - podkreślił Szulc.

Zgodnie ze statutem PO, to zarząd krajowy ostateczne stwierdza ważność wyborów w strukturach Platformy. Gdyby przychylił się do wniosku Szulca, zjazd dolnośląskiej PO musiałby zostać powtórzony. Protasiewicz zapewniał, że nie upoważniał nikogo, w tym posła Wojnarowskiego, do składania jakichkolwiek ofert w jego imieniu. Ocenił też, że nie ma podstaw do powtórzenia zjazdu wyborczego na Dolnym Śląsku.

Szef klubu PO Rafał Grupiński poinformował tymczasem, że złoży wniosek o zawieszenie w prawach członka klubu posła Wojnarowskiego w związku z nagraniami upublicznionymi przez _ Newsweek _. Grupiński również uważa, że zjazd wyborczy PO na Dolnym Śląsku powinien zostać powtórzony.

bErQIDbh
Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w PO. Tusk kibicuje obu kandydatom Obecny weekend jest jednym z najważniejszych dla partii.
Tusk, na finiszu wyborów, pojechał do Gdańska Oprócz Pomorza wybory odbywają się jeszcze w Wielkopolsce, na Mazowszu oraz w regionie podlaskim.
Klęska Grzegorza Schetyny - przegrał nie tylko u siebie Walka o władzę w PO rozstrzygnięta, ludzie Tuska szefami większości regionów. Komentarze: _ To polityczny majstersztyk, niekoniecznie etyczny _.
bErQIDbC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)