Notowania

Powtórka wyborów na Ukrainie. To już pewne

Na Ukrainie zakończono liczenie głosów w okręgach jednomandatowych. W co najmniej 5 z nich głosowanie zostanie powtórzone.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Na Ukrainie zakończono liczenie głosów w okręgach jednomandatowych. Wiadomo już jednak, że w co najmniej 5 z nich głosowanie zostanie powtórzone. *

Wśród tych okręgów jest 223. w Kijowie, gdzie rano zakończono liczenie głosów. Ostatecznie wygrał tam kandydat niezależny, związany z rządzącą Partią Regionów, Wiktor Pylypyszyn.

Opozycja twierdzi, że w czasie liczenia głosów doszło do fałszerstw na bardzo dużą skalę - masowo psuto tam karty do głosowania z poparciem dla przedstawiciela opozycji. Między innymi dlatego, jak przypomina Mychajło Ochendowski z Centralnej Komisji Wyborczej, głosowanie w okręgu 223. zostanie powtórzone, a ogłoszone teraz rezultaty nie będą uznawane.

Opozycja zwraca uwagę, że w innych okręgach, na przykład w Obuchowie pod Kijowem i na Zakarpaciu, stosowano inną metodę fałszowania wyników. Na podstawie decyzji sądów, nie uznawano głosów z części lokali wyborczych, gdzie dużo głosów oddano na opozycję. Tam także ma być ogłoszone powtórne głosowanie.

Aby to zrobić, nowa Rada Najwyższa, która zbierze się w grudniu, musi wprowadzić odpowiednie zmiany w ordynacji. Ponowne wybory w co najmniej 5 okręgach odbędą się zapewne w marcu.

Czytaj więcej w Money.pl
Protesty za polską granicą. Duża determinacja Około północy oddziały milicyjne próbowały nie dopuścić do rozstawienia pod CKW namiotu, w którym chcieli schronić się zwolennicy opozycji.
Ponowne wybory na Ukrainie? Są decyzje Centralna Komisja Wyborcza Ukrainy nie uznała wyników wyborów parlamentarnych w pięciu okręgach jednomandatowych.
Tagi: wybory parlamentarne na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz