Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Powódź w Indonezji. Ewakuowano 20 tysięcy ludzi

0
Podziel się:

Sparaliżowana jest znaczna cześć zamieszkanego przez 14 mln ludzi miasta.

Powódź w Indonezji. Ewakuowano 20 tysięcy ludzi
(PAP/EPA/ADI WEDA)

fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/indonezja-powodz-w-dzakarcie-g485129.html)Sezonowe deszcze spowodowały wyjątkowo dużą powódź w stolicy Indonezji Dżakarcie. Zginęły co najmniej cztery osoby, ewakuowano minimum 20 tys. ludzi. Sparaliżowana jest znaczna cześć zamieszkanego przez 14 mln ludzi miasta.

W porze deszczowej powodzie regularnie nawiedzają Dżakartę, jednak tym razem podtopienia wywołane przez intensywne opady mają wyjątkowo duży zasięg. Tylko niektóre części miasta nie znalazły się pod wodą. Jej poziom miejscami sięga dwóch metrów. Na głównej ulicy w dzielnicy handlowej jest jej około 50 cm. Woda wdarła się nawet do pałacu prezydenckiego.

Jak pisze agencja AP prezydent Susilo Bambang Yudhoyono i minister spraw zagranicznych Marty Natalegawa czekali w pałacu prezydenckim stojąc po łydki w wodzie na przybycie prezydent Argentyny, Cristiny Kirchner. Spotkanie najprawdopodobniej doszło do skutku.

W Dżakarcie zablokowany jest ruch uliczny. Większość przedsiębiorstw jest zamkniętych, ponieważ pracownikom nie udało się dotrzeć do pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Spalili portret Obamy. Wypędzą ambasadora? Kilkuset uczestników demonstracji przeciwko antyislamskiemu filmowi starło się z policją w pobliżu ambasady USA w stolicy Indonezji, Dżakarcie.
Zakazali produkcji "łagodnych" papierosów Prezydent Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono podpisał ustawę, nakazującą miejscowym producentom papierosów zamieszczanie na opakowaniach zdjęć ostrzegających o negatywnych skutkach palenia tytoniu.
Idą grube miliony na walkę z powodzią W latach 2010-12 na roboty przeciwpowodziowe na odcinku Wisły środkowej wydano tam ogółem 32,4 mln zł.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)