Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Potrójny zamach bombowy w Egipcie. Eksplozje w kampusie uniwersytetu

0
Podziel się:

Atak był wymierzony w specjalny oddział policji, która regularnie patroluje teren uczelni z powodu odbywających się tam prawie codziennie protestów zwolenników obalonego prezydenta Mursiego.

Potrójny zamach bombowy w Egipcie. Eksplozje w kampusie uniwersytetu
(PAP/EPA)
bEEDGnnV

Trzy bomby eksplodowały na terenie kampusu Uniwersytetu Kairskiego. Zginęły co najmniej trzy osoby, cywil i generał policji, a siedem osób zostało rannych - poinformowały źródła w egipskich siłach bezpieczeństwa.

Aktualizacja 14:50

Ładunki, umieszczone na ulicy przed wydziałem inżynierii, wybuchły niemal jednocześnie. Atak był wymierzony w specjalny oddział policji, która regularnie patroluje ten teren z powodu odbywających się tam prawie codziennie protestów zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego.

bEEDGnnX

Podwójna eksplozja raniła kilku wysokich rangą oficerów policji. Według państwowej telewizji bomby były wykonane metodą chałupniczą.

Zamachy bombowe i strzelaniny wymierzone w siły bezpieczeństwa są w Egipcie na porządku dziennym, odkąd w lipcu 2013 roku armia odsunęła Mursiego od władzy, a później zdelegalizowała Bractwo Muzułmańskie, z którego się wywodzi obalony prezydent. Jak poinformował rząd w Kairze, od tego czasu w podobnych atakach życie straciło blisko 500 osób, w większości policjanci i żołnierze.

Czytaj więcej w Money.pl
Egipt: ofiara starć demonstrantów z policją W Kairze tłum protestujący przeciw wyrokowi skazującemu na śmierć ponad 500 członków Bractwa Muzułmańskiego starł się z policją.
Zwolennicy Mursiego skazani na śmierć Chodzi o dwóch mężczyzn, którzy zrzucali z dachu apartamentowca w Aleksandrii młodych ludzi. Jedna z osób, nad którymi się w ten sposób znęcali, zmarła.
Jest dokładny termin wyborów prezydenckich Wybory nowego prezydenta Egiptu odbędą się w dniach 26-27 maja, a ich wyniki powinny być znane na początku czerwca.
bEEDGnoy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)