Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Potrącony rowerzysta zginął na miejscu

0
Podziel się:

Młody rowerzysta zginął, a jego towarzyszka z poważnymi obrażeniami
trafiła do szpitala w wyniku wypadku koło Częstochowy.

Potrącony rowerzysta zginął na miejscu
(PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Młody rowerzysta zginął, a jego towarzyszka z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w sobotę na leśnym odcinku drogi między Blachownią w Wręczycą k. Częstochowy. Do wypadku doszło, gdy na drogę wyskoczyło zwierzę.

_ Według wstępnych ustaleń kierowca forda chciał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, które nagle pojawiło się na drodze. Hamując, wpadł w poślizg, uderzając w nadjeżdżających rowerzystów _ - relacjonowała rzeczniczka częstochowskiej policji podinsp. Joanna Lazar.

Ta wersja wypadku będzie jeszcze weryfikowana. Młody rowerzysta zginął na miejscu. Jego towarzyszka, która została uderzona bokiem auta, została przewieziona do szpitala. Trafił tam również kierowca samochodu, który wpadł na rowerzystów.

Częstochowscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o wzmożoną ostrożność na drogach, przypominając, że już przed tygodniem w okolicach Częstochowy weekend był wyjątkowo wypadkowy. W czterech wypadkach zginęły wówczas dwie osoby, a aż 57 zostało rannych. Policjanci i strażacy mówili o _ czarnej sobocie _ na częstochowskich drogach. Szczególnie często poszkodowanymi w wypadkach byli piesi.

_ W ostatnim okresie na terenie naszego regionu dochodzi do dużej ilości zdarzeń drogowych, w których uczestniczyli piesi użytkownicy dróg. Apelujemy do wszystkich o rozwagę i ostrożność _ - powiedziała podinsp. Lazar.

Do wypadków z udziałem pieszych dochodzi z reguły po zmierzchu. Kierowcy powinni o tym pamiętać szczególnie jesienią i zimą, gdy widoczność jest słaba, a warunki drogowe często są trudne. W takich okolicznościach pieszy jest dostrzegany przez kierującego niemal w ostatniej chwili. Piesi powinni nosić odblaskowe kamizelki lub mieć na ubraniu odblaskowe elementy.

Czytaj więcej w Money.pl
Policjant przyznał się do winy. Co mu grozi? 26-letni policjant z Łęcznej (Lubelskie) Witold B. - podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, wskutek którego zmarła 19-letnia kobieta - został dzisiaj aresztowany.
Katastrofa w Londynie. W teatrze runął sufit Sala teatru Apollo podczas wypadku była zapełniona. Służby ratownicze ustaliły już liczbę ofiar wypadku.
Policja zastrzeliła 14 osób podczas rozruchów W niedzielnych rozruchach zginęło także dwóch policjantów.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)