Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poszukiwany od lat przestępca Janusz G. sprowadzony do Polski

0
Podziel się:

Poszukiwania Grafa inaczej Dziadunia trwały wiele miesięcy. Zajmowali się tym policjanci ze specjalnej komórki CBŚP zajmującej się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania, tzw. łowcy cieni.

Poszukiwany od lat przestępca Janusz G. sprowadzony do Polski
(Piotr Kamionka/REPORTER)
bEKgmjfp

Jeden z najbardziej poszukiwanych polskich przestępców, Janusz G. pseud. Graf, oskarżony między innymi o kierowanie zabójstwem inwestora giełdowego Piotra Głowali, został sprowadzony do Polski - poinformowało dzisiaj Centralne Biuro Śledcze Policji.

Mężczyzna został zatrzymany w lutym w RPA. Procedura związana z jego ekstradycją trwała do grudnia. Jak powiedziała PAP Katarzyna Balcer z zespołu prasowego CBŚP 5 grudnia br. samolot z _ Grafem _ wylądował na warszawskim Okęciu.

_ - W asyście policjantów przewieziony został do aresztu śledczego, gdzie oczekuje na decyzję prokuratora _ - dodała. Sprowadzenie Grafa do Polski utrzymywane było w ścisłej tajemnicy.

bEKgmjfr

Poszukiwania _ Grafa _ inaczej _ Dziadunia _ trwały wiele miesięcy. Zajmowali się tym policjanci ze specjalnej komórki CBŚP zajmującej się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania, tzw. _ łowcy cieni _.

Janusz G. uchodził za ważną i wpływową postać świata przestępczego, miał powiązania z grupami: _ pruszkowską _, _ wołomińską _, _ ożarowską _ _ mokotowską _. Przed sądami odpowiadał m.in. za korumpowanie urzędników Ministerstwa Finansów, został za to skazany na 7 lat więzienia. W 2010 _ Graf _ został przez sąd warunkowo zwolniony z odbywania kary. Według ustaleń śledczych po wyjściu z więzienia działał w zorganizowanej grupie przestępczej, m.in. zlecając uprowadzenia osób dla okupu.

Mężczyzna jest też oskarżony o kierowanie zabójstwem inwestora giełdowego Piotra Głowali, którego ciało znaleziono w 2004 r. w okolicach Góry Kalwarii. Mężczyzna zginął od ciosów maczetą. Proces w tej sprawie rozpoczął się w 2010 r.

W lipcu 2013 r. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie wnioskowała do sądu o areszt dla _ Grafa _ w śledztwie dot. uprowadzeń, jednak sąd nie przychylił się do wniosku. Po ucieczce z Polski Janusz G. przebywał w RPA, gdzie odnaleźli go policjanci z CBŚP. W RPA przebywa również biznesmen, podejrzany o podżeganie do zabójstwa Głowali; w 2009 r. prokuratura skierowała do RPA wniosek o jego ekstradycję.

bEKgmjfx
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/m310426.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/cbsp-rozbilo-miedzynarodowy-gang-produkujacy,112,0,1670000.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) CBŚP rozbiło gang produkujący papierosy Podczas akcji zatrzymano 14 osób - siedmiu Bułgarów, dwóch obywateli Ukrainy i pięciu Polaków. Gang mógł spowodować straty w wysokości 4,5 mln zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/m309224.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/powstanie;cbsp;nowa;superjednostka;policji,146,0,1571218.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Powstanie CBŚP. Nowa superjednostka policji Sejm znowelizował dziś ustawę o policji. Centralne Biuro Śledcze zostanie wyłączone ze struktur Komendy Głównej Policji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m213792.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lowcy-cieni-szukaja-najgrozniejszych,229,0,1672165.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tajny oddział policji. Oto "łowcy cieni" Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, tworzący elitarną komórkę. Często łapią tych, którzy uciekli z Polski i ukrywają się za granicą.
bEKgmjfS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)