Notowania

paweł olszewski
08.01.2013 14:30

Postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego Tulei?

Platforma Obywatelska oskarża polityków prawicy o atak na niezawisły sąd. Zarówno posłowie Prawa i Sprawiedliwości jak i Solidarnej Polski zapowiedzieli złożenie wniosków o postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego Igora Tulei.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jednak zachowanie jakiego oczekują politycy PO to przeprosiny za okres rządów prawicy - mówi poseł Paweł Olszewski. - _ Absolutnie nie do zaakceptowania jest to, że politycy, którzy stworzyli system represyjny, dzisiaj w żaden sposób nie poczuwają się do odpowiedzialności. Oni w sposób karygodny podważają instytucje demokratycznego państwa. Liczylibyśmy, żeby przeprosili, bo naprawdę jest za co _- twierdzi poseł.

Zdaniem Mariusza Witczaka z PO, wyrok w sprawie doktora G. pokazuje, iż Platforma miała rację składając wnioski o Trybunał Stanu. _ - Bardzo twardo podtrzymujemy nasz pogląd, że tego typu działalność polityczna w demokratycznym państwie, wykorzystywanie służb specjalnych do prześladowania obywateli i opozycji politycznej, jest naganne i musi zostać zbadane przez Trybunał Stanu - _ podkreśla Mariusz Witczak.

Sąd Okręgowy w Warszawie nie podejmie żadnych kroków, by wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego Igora Tulei. Rzecznik Maja Smoderek mówi, że w ogóle nie rozważano takiego scenariusza. Tłumaczy, że uzasadnienie wyroku jest jego integralną częścią, efektem merytorycznej pracy i nie podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Agent Tomek wytropił aferę w specsłużbach Poseł PiS wysłał interpelację do premiera, w której pyta, jakim aktem została powołana nowa agencja.
"Rostowski mógł popełnić przestępstwo" - _ Pod rządami Platformy Obywatelskiej dochodzi do cichej likwidacji IPN _ - oskarża Solidarna Polska.
Palikot ubliża i chce by przepraszać terrorystów _ Miller powinien stanąć przed Trybunałem Stanu i przeprosić _. Ostra reakcja polityków.
Tagi: paweł olszewski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz