Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Posłowie zajęli się związkami partnerskimi

0
Podziel się:

Projekt ustawy zakłada zawieranie związków zarówno przeciwnej jak i tej samej płci.

Posłowie zajęli się związkami partnerskimi
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Projekt ustawy o związkach partnerskich trafił do pierwszego czytania. Dziś przepisami zajmą się połączone komisje: sprawiedliwości i praw człowieka oraz polityki społecznej i rodziny.

Szef komisji sprawiedliwości Ryszard Kalisz nie ma wielkich nadziei, że ustawa zostanie poddana pod głosowanie w tej kadencji.

Ryszard Kalisz zapewnia też, że wbrew obawom polityków PiS wprowadzenie przepisów dotyczących związków partnerskich nie spowoduje rozkładu instytucji małżeństwa czy rodziny.

POSŁUCHAJ RYSZARDA KALISZA:

Projekt zakłada zawieranie związków zarówno przeciwnej jak i tej samej płci. Przepisy przygotowane przez klub SLD powstały przy współpracy członków Kampanii Przeciwko Homofobii.

Projekt ustawy o związkach partnerskich przewiduje prawo do wspólnoty majątkowej, wspólne opodatkowanie i dziedziczenie po zmarłym partnerze.

W projekcie nie ma zapisów mówiących o możliwości adopcji dzieci.Podobne przepisy obowiązują w 16 krajach Unii Europejskiej. Projekt nie nakłada na budżet państwa dodatkowych nakładów finansowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t47498.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/im;wyzsze;wyksztalcenie;tym;czestszy;romans;w;pracy,28,0,881180.html) Romans w pracy? Tylko dla wykształconych W biurowym flircie celują mężczyźni, wynika z badań.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t139993.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ta;ustawa;gejom;i;lesbijkom;nie;pomoze,199,0,868039.html) "Ta ustawa gejom i lesbijkom nie pomoże" Tomasz Tomczykiewicz jet sceptycznie nastawiony do przyjęcia projektu ustawy jeszcze w obecnej kadencji Sejmu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)