Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Posiedzenie Sejmu. Będą obradować nad finansami publicznymi

0
Podziel się:

Obniżenie budżetowych progów oszczędnościowych oraz stan "Programu Inwestycje Polskie". To główne sprawy, którymi zajmie się rząd na dzisiejszym posiedzeniu.

Posiedzenie Sejmu. Będą obradować nad finansami publicznymi
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zmiany w finansach publicznych dotyczy obniżenie progów uniemożliwienie zadłużenie państwa. W projekcie nowelizacji zapisano, że będą one niższe o 7 punktów proc. informuje Minister Finansów Janusz Cichoń_ - Będzie wobec tego progu w regule 55 proc - 48 proc. , a próg 50 proc. zostanie zastąpiony 43 proc. _

Informacje o programie Inwestycje Polskie przedstawi Minister Skarbu. Jego głównym elementem jest Spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe. Na przełomie tego i kolejnego kwartału spółka wraz z Lotosem ma zagospodarować złoże ropy naftowej B8 na Bałtyku. _ - Przewidujemy, że już wtedy nastąpi podpisanie umów inwestycyjnych i uruchomienie tego projektu - _podkreślił prezes Polskich Inwestycji Rozwojowych, Mariusz Grendowicz. Ministrowie zajmą się także ustawą o specjalnych strefach ekonomicznych oraz polityką zagraniczną.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy przyjęli kolejnych rannych z Ukrainy Do Polski przylecieli na pokładzie samolotu transportowego. Była to druga misja jaką wykonali lotnicy z krakowskiej Bazy Lotnictwa Transportowego.
Rząd sam chce się bardziej zdyscyplinować Podczas jutrzejszego posiedzenia Rada Ministrów zajmie się projektem zmian w ustawie o finansach publicznych. Ich głównym celem jest obniżenie obecnie obowiązujących progów ostrożnościowych.
Zakaz importu wieprzowiny z Polski. Gdzie? - To jest normalna procedura - poinformowała rzecznik prasowa litewskiej służby weterynaryjnej. Jurgita Savickaite. Dodała, że zakaz wydano po otrzymaniu wiadomości o zagrożeniu zarażeniem
wiadomości
prawo gospodarcze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)