Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Posiedzenie rządu. Tematyką korupcja i nadzór nieba nad Bałtykiem

0
Podziel się:

Rada Ministrów m. in. zdecyduje o użyciu Polskiego Kontyngentu Wojskowego Orlik w ramach misji NATO.

Posiedzenie rządu. Tematyką korupcja i nadzór nieba nad Bałtykiem
(PAP/Andrzej Grygiel)

Rząd na rozpoczętym przed godziną 11:30 posiedzeniu zajmie się między innymi wnioskiem do prezydenta o użycie Polskiego Kontyngentu Wojskowego _ Orlik _ w ramach misji NATO, polegającej na nadzorze przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii. Będzie też rozmawiał o przeciwdziałaniu korupcji.

Polacy przejmą odpowiedzialność za nadzór przestrzeni powietrznej państw bałtyckich 1 maja i będą pełnić dyżury przez cztery miesiące; Polaków wesprą Dania, Francja, Wielka Brytania i USA.

Będzie to już piąta zmiana PKW _ Orlik _, poprzednie odbyły się w 2006, 2008, 2010 i 2012 r. Do tej pory kontyngent na przemian wystawiały bazy z Malborka i Mińska Mazowieckiego, które dysponują myśliwcami MiG-29.

Tym razem drugi raz z rzędu dyżury w państwach bałtyckich będą pełnić samoloty i lotnicy z Malborka. Powodem jest trwająca modernizacja samolotów z Mińska Mazowieckiego i planowany udział pilotów z tej bazy w pokazach zagranicznych od czerwca do września.

Obecnie dyżur nad Litwą, Łotwą i Estonią pełnią samoloty ze Stanów Zjednoczonych. Na początku marca w związku z sytuacją na Ukrainie USA zwiększyły swoje siły. Do czterech myśliwców F-15, obecnych na Litwie od stycznia, dołączyło sześć kolejnych maszyn tego typu i dwie latające cysterny.

Rada Ministrów - na wniosek MSW - ma także podjąć uchwałę w sprawie _ Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014 - 2019 _.

Czytaj więcej w Money.pl
Raport ws. korupcji. Polska wypada blado Według raportu organizacji, Polska zalicza się do krajów, gdzie postanowienia konwencji wprowadza się w życie w niewielkim stopniu lub też w ogóle się ich nie przestrzega.
Rusza największy proces o łapówki w górnictwie Na ławie oskarżonych zasiada 25 osób, którym zarzuca się przyjęcie ponad 3 milionów złotych łapówek.
Brała łapówki za przydział mieszkania Zdaniem prokuratorów kobieta miała w sumie przyjąć łapówki w wysokości nie mniejszej niż 687 tys. zł.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)