Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poseł Solidarnej Polski zawieszony

0
Podziel się:

Ma to związek ze sprawą, którą prowadzi lubelska prokuratura i dotyczy rzekomego szantażu wobec posła

Poseł Solidarnej Polski zawieszony
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Poseł Piotr Szeliga został zawieszony w prawach członka Solidarnej Polski. Ma to związek ze sprawą, którą prowadzi lubelska prokuratura i dotyczy rzekomego szantażu wobec posła - ustaliła TVP Info.

[Aktualizacja 14:53]

Piotr Szeliga w specjalnym oświadczeniu napisał, że jest osobą, wobec której grupa przestępcza przygotowała zorganizowaną prowokację. _ Nie uległem tej prowokacji, ani próbie szantażu. Natychmiast poinformowałem o wszystkim policję i nasza współpraca doprowadziła do szybkiego ujęcia sprawców _ - oświadczył poseł. Napisał też, że niektóre informacje podawane przez media są nieprawdziwe, krzywdzą jego i jego rodzinę. Poseł poinformował, że do czasu zakończenia postępowania sądowego nie będzie udzielał żadnych dodatkowych informacji, zawiesił również członkostwo w klubie parlamentarnym Solidarna Polska.

_ Nie pozwólcie aby szantażyści triumfowali _ - apeluje poseł Solidarnej Polski Piotr Szeliga. O szantażowanie i zmuszanie do zapłacenia 3 tys. zł oskarżyła troje młodych ludzi lubelska prokuratura. Według lokalnych mediów, powodem szantażowania posła miało być niezapłacenie za usługę seksualną.

_ Proszę media o uszanowanie praw osoby pokrzywdzonej. Po zakończeniu postępowania sądowego udzielę wyczerpujących informacji. Na tę chwilę mimo krzywdzących mnie opinii, nie mogę tego uczynić, ponieważ złamałbym tajemnicę śledztwa _ - czytamy w oświadczeniu. Poseł napisał, że ma statut osoby pokrzywdzonej i ze względu na dobro rodziny prosi, by uszanować przysługujące mu prawa i nie ujawniać jego danych osobowych ani wizerunku, a także jego rodziny.

Akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Szczepanowi P., 27-letniemu Przemysławowi S. oraz 26-letniej Magdalenie I. został skierowany w grudniu do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód.

Zarzuty dotyczą okresu od 19 do 23 grudnia 2012 r. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska powiedziała, że oskarżeni zmuszali pokrzywdzonego do zapłacenia kwoty co najmniej trzech tysięcy złotych.

Działali w celu uzyskania korzyści majątkowej w krótkich odstępach czasu wspólnie i porozumieniu stosując groźbę bezprawną upublicznienia nagrań mogących zniesławić ustalonego pokrzywdzonego - dodała.

Czytaj więcej w Money.pl
Szantaż posła. Nie zapłacił za prostytutkę? Lubelska prokuratura oskarżyła troje młodych ludzi o szantażowanie i zmuszanie do zapłacenia 3 tys. zł posła prawicowej partii.
Opozycyjny poseł pobity w centrum miasta Była to zaplanowana akcja, w której bandyci i milicja działali we wspólnej koalicji - czytamy w komunikacie Swobody, partii, z której wywodzi się pobity.
Godson prezydentem? To możliwe W czerwcu, jeszcze przed odejściem z Platformy Obywatelskiej, Godson zapowiedział, że rozważa kandydowanie na prezydenta Łodzi. Nie wykluczył wówczas startu bez poparcia PO, jako kontrkandydat obecnej prezydent.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)