Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
23.03.2013 09:56

Pościg i strzały za uciekającym kierowcą, zginął pasażer

26-letni mężczyzna zginął w sobotę po pościgu i ostrzale opla, który uciekał przed policją na Śląsku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

26-letni mężczyzna zginął w sobotę po pościgu i ostrzale opla, który uciekał przed policją na trasie Tychy - Mikołów (Śląskie). Zatrzymany 31-letni kierowca opla trafił do szpitala. Obaj jadący oplem byli znani policji, notowani m.in. za napady rabunkowe.

Jak poinformował komisarz Jacek Pytel z zespołu prasowego śląskiej policji, po raz pierwszy policjanci próbowali zatrzymać samochód w Tychach, kiedy opel wyjeżdżał z parkingu bez zapalonych świateł. Kierowca usiłował potrącić funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę na trasie do Mikołowa.

_ - Jechał szaleńczo, z ogromną prędkością, chwilami nawet wjeżdżał na chodnik, próbował zepchnąć radiowozy z drogi. Policjanci wielokrotnie próbowali go zatrzymać, dawali mu też sygnały. Uszkodził kilka radiowozów, zarysował też auta kierowców jadących tą trasą _ - powiedział Pytel.

Policjanci oddali w kierunku uciekiniera kilkanaście strzałów. W końcu zatrzymali desperata w Mikołowie. Okazało się, że jadący z nim 26-letni pasażer jest ranny. Policjanci próbowali go reanimować, wezwali pogotowie, ale mężczyzna wkrótce zmarł. Kierowca opla trafił do szpitala, ale według policji jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawę bada prokuratura, przebieg akcji będzie też analizować policja.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz