Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porywacze zwolnili córkę bossa mafijnego

0
Podziel się:

Za dziecko nie zażądano okupu. Policja przypuszcza, że porwanie było sygnałem dla jej ojca, by milczał przed sądem.

Porywacze zwolnili córkę bossa mafijnego
(Robert Brook/CC/Flickr)

Nieznani porywacze zwolnili po ponad siedmiu tygodniach 10-letnią córkę bułgarskiego bossa mafijnego Ewelina Banewa, jednego z organizatorów przemytu kokainy z Ameryki Łacińskiej do Europy.

10-letnią Larę Banewą porwano 5 marca w przededniu rozpoczęcia procesu przeciw jej ojca. Banew razem z 11 wspólnikami, w większości Włochami, jest sądzony we Włoszech jako organizator przemytu ponad 40 ton kokainy do tego kraju. Jego ekstradycji domaga się również Rumunia, która zarzuca mu udział w wwozie 50 kg tego narkotyku.

Wczoraj Larę wysadzono z samochodu w pobliżu komisariatu policji w dzielnicy Sofii, w której mieszka. Dziewczynkę odwieziono do domu. Badania lekarskie pokazały, że nie poniosła obrażeń. Jest jednak w szoku. Policja szuka samochodu, którym ją przywieziono.

Za dziecko nie zażądano okupu. Policja przypuszcza, że porwanie było sygnałem dla jej ojca, by milczał przed sądem. Na procesie Banew odmawia złożenia jakichkolwiek zeznań.

W lutym Banew został skazany w Bułgarii za organizowanie gangu przestępczego i pranie brudnych pieniędzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kobieta na czele największego gangu 70-letnia Paca - przywódczyni klanu - jest analfabetką, nie umie też liczyć. Jednak brak edukacji nie przeszkodził jej w zorganizowaniu największej na Balearach sieci handlu narkotykami.
Brytyjka skazana na śmierć za przemyt Kobieta schwytana w Indonezji, próbowała przemycić prawie pięć kilogramów kokainy. Twierdzi, że została zmuszona.
Urzędnik MSW oskarżony o kontakty z mafią Szefowi głównego zarządu zwalczania przestępczości zorganizowanej bułgarskiego MSW Stanimirowi Fłorowowi postawiono oficjalnie zarzuty kontaktów z mafią narkotykową i otrzymywania od niej znacznych łapówek.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)