Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porwanie obserwatorów OBWE. MSZ dąży do uwolnienia Polaka

0
Podziel się:

Grupa ekspertów wojskowych działających pod patronatem OBWE została uprowadzona wczoraj w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

Porwanie obserwatorów OBWE. MSZ dąży do uwolnienia Polaka
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJbgTSd

MSZ odpowiada prezesowi Prawa i Sprawiedliwości w sprawie Polaka z misji OBWE, porwanego wczoraj na Ukrainie. Rzecznik resortu Marcin Wojciechowski powiedział, że zarówno resort spraw zagranicznych, jak i inne ministerstwa podejmują wraz z partnerami zagranicznymi wszelkie możliwe kroki na rzecz uwolnienia polskiego obywatela.

Wojciechowski dodał, że ujawnianie i nagłaśnianie tych działań nie przyniesie żadnej korzyści porwanym, podobnie jak _ mieszanie z bieżącą walką polityczną i kontekstem przedwyborczym _.

Jarosław Kaczyński napisał w specjalnym oświadczeniu, że rządy innych krajów podjęły już działania w celu uwolnienia swoich obywateli, natomiast polski rząd nic nie robi w tej sprawie. Prezes PiS wymienia szefów dyplomacji Niemiec, Czech i Szwecji, jako tych, którzy aktywnie usiłują drogą dyplomatyczną doprowadzić do uwolnienia porwanych._ _

bEJbgTSf

_ - Naczelnym zadaniem polskiego państwa jest troska o los jego obywateli. Państwo polskie jest wszędzie tam, gdzie są jego obywatele. Polskie władze powinny jak najszybciej zaangażować się w proces uwolnienia szczególnie polskiego obywatela, a także innych obserwatorów OBWE _ - czytamy w oświadczeniu.

Grupa ekspertów wojskowych działających pod patronatem OBWE została uprowadzona wczoraj w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. W skład misji wchodzą przedstawiciele sztabu generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, a także oficerowie z Niemiec, Czech, Szwecji, Danii i Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski jedzie do Kijowa. Będzie negocjował - _ Będzie to okazja do przeprowadzenia rozmów zarówno z władzami ukraińskimi, jak i z przedstawicielami opozycji _ - powiedział szef MSZ.
PiS upomina się o porwanego Polaka Prezes Kaczyński zwrócił uwagę na działania Niemiec, Czech i Szwecji w tym kontekście.
Obserwatorzy OBWE posłużą terrorystom jako żywe tarcze? Uprowadzeni, wśród których jest jeden Polak, przetrzymywani są w nieludzkich warunkach - podaje SBU.
bEJbgTSG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)