Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
09.05.2013 07:49

Porwanie kobiet w USA. Domniemany sprawca stanie przed sądem

W czasie niewoli kobiety nigdy nie opuściły posesji, na której znajduje się dom Castro, a jedynie dwa razy mogły wyjść do garażu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/CLEVELAND<br/> DEPARTMENT OF PUBLIC SAFETY)

*Domniemany porywacz trzech młodych kobiet w amerykańskim stanie Ohio, został oficjalnie oskarżony o uprowadzenia i gwałty - poinformowała prokuratura w Cleveland. Te zarzuty 52-letni Ariel Castro usłyszy jeszcze dziś przed sądem. *

Żadnych zarzutów nie przedstawiono natomiast dwóm innym podejrzanym w tej sprawie, braciom Ariela Castro. _ - Nie znaleźliśmy dowodów na ich powiązania z tymi przestępstwami _ - powiedział na konferencji prasowej prokurator Victor Perez.

Ariel Castro, były kierowca autobusu szkolnego, został oskarżony o porwanie około 10 lat temu Amandy Berry, Giny DeJesus i Michelle Knight, ich przetrzymywanie i gwałcenie. Zarzut porwania dotyczy także córki Amandy Berry, Jocelyn, która urodziła się w niewoli.

Prokurator Perez poinformował, że w czasie niewoli kobiety nigdy nie opuściły posesji, na której znajduje się dom Castro, a jedynie dwa razy mogły wyjść do garażu. Wcześniej policja podała, że ofiary porywacza były pętane łańcuchami i sznurami.

Badania genetyczne, jak powiedział Victor Perez, wyjaśnią, czy ojcem 6-letniej Jocelyn jest Ariel Castro. Śledczy muszą także jeszcze wyjaśnić kwestię domniemanych wielokrotnych ciąż uprowadzonych kobiet.

Do uwolnienia kobiet doszło w poniedziałek, gdy sąsiad, zaniepokojony krzykami w pobliskim domu, poszedł sprawdzić, co się dzieje i odnalazł tam zaginione. Berry pożyczyła jego telefon komórkowy i wezwała policję. W rozmowie z operatorem powiedziała, że została uprowadzona ok. 10 lat temu, a o jej zaginięciu obszernie informowały amerykańskie media. Podała też nazwisko Ariela Castro, który do listopada ubiegłego roku, gdy zwolniono go dyscyplinarnie, był kierowcą autobusu szkolnego w Cleveland. Uwolnione kobiety przebadano w szpitalu. Według policji ich stan jest dobry.

Amanda Berry zniknęła w 2003 roku, gdy miała 16 lat, w drodze powrotnej z pracy w barze szybkiej obsługi. Gina DeJesus zaginęła w 2004 roku jako 14-latka, kiedy wracała ze szkoły do domu. Trzecia kobieta to 32-letnia obecnie Michelle Knight, zaginiona w 2002 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Choć to politycznie niepoprawne, policja musi... _ Alienacja, która przechodzi w dżihad _, nie jest nowym zjawiskiem - twierdzi _ Wall Street Journal _.
USA: Policja zatrzymała kierowcę. Ma 6 lat Chłopiec z miejscowości Lapeer w stanie Michigan wziął kluczyki do rodzinnego Forda Taurusa o 7:30 rano, kiedy jego rodzice jeszcze spali.
Połknął kosztowny pierścionek. Odzyskali go Pracownicy sklepu zeznali, że wziął jeden z nich, a potem połknął, co zarejestrowały sklepowe kamery.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz