Notowania

nigeria
19.06.2013 19:37

Porwania w Nigerii. Polski marynarz w rękach piratow

-Porwano polskiego obywatela, marynarza. Jesteśmy w kontakcie zarówno z jego rodziną, jak i armatorem z Dubaju, a także z władzami nigeryjskimi - powiedział rzecznik polskiego MSZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

U wybrzeży Nigerii piraci uprowadzili załogę statku pływającego pod singapurską banderą, w tym polskiego marynarza - poinformował rzecznik polskiego MSZ Marcin Bosacki. Do uprowadzenia doszło w ubiegły czwartek.

_ - Porwano polskiego obywatela, marynarza. Jesteśmy w kontakcie zarówno z jego rodziną, jak i armatorem z Dubaju, a także z władzami nigeryjskimi _ - powiedział rzecznik. - _ Mamy nadzieję, że sprawa zostanie prędko i pomyślnie rozwiązana, tak jak to miało miejsce ostatnio _ - dodał.

Bosacki nawiązał do uprowadzenia 25 kwietnia, także u wybrzeży Nigerii, czterech Polaków i Rosjanina, członków załogi statku towarowego MV City of Xiamen. Po trzech tygodniach zakładnicy zostali uwolnieni. Niemiecki armator Sunship Schiffahrtskontor KG nie ujawnił, czy zapłacono okup.

Międzynarodowe patrole morskie i obecność uzbrojonych strażników na pokładach statków przyczyniły się do ograniczenia piractwa u wybrzeży Somalii. Nie ma natomiast międzynarodowych patroli morskich u wybrzeży Nigerii, gdzie w ostatnim czasie doszło do eskalacji brutalnych ataków pirackich.

_ - U wybrzeży Nigerii tego typu akty piractwa są niestety coraz częstsze; ich liczba wzrosła w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat _ - zauważył Bosacki.

Czytaj więcej o sytuacji w Nigerii w Money.pl
Krwawy atak na dom wicegubernatora Napastnicy użyli broni automatycznej i maczet.
Porwani marynarze już wolni. Był okup? Trzej marynarze, w tym dwaj Rosjanie, porwani miesiąc temu podczas napadu piratów na ich statek u wybrzeży Nigerii i Kamerunu, zostali uwolnieni.
Tagi: nigeria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz