Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porwania przez islamistów. Amerykanka przetrzymywana w Syrii

0
Podziel się:

Dżihadyści, którzy niedawno opublikowali nagranie wideo ze sceną egzekucji amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya, zagrozili dalszymi egzekucjami Amerykanów.

Porwania przez islamistów. Amerykanka przetrzymywana w Syrii
(Freedom House / Flickr (CC BY 2.0))

26-letnia Amerykanka, która pracowała dla organizacji humanitarnych w Syrii, jest przetrzymywana przez dżihadystów z Państwa Islamskiego - poinformowała dziś jej rodzina. Wiadomo obecnie o przetrzymywanych przez nich 3 obywatelach USA.

Dżihadyści, którzy niedawno opublikowali nagranie wideo ze sceną egzekucji amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya, zagrozili dalszymi egzekucjami Amerykanów w reakcji na straty zadawane im przez lotnictwo USA w Iraku.

W rękach dżihadystów pozostaje inny amerykański dziennikarz Steven Sotloff. Dżihadyści zagrozili, że będzie on następną ofiarą, jeśli amerykańskie naloty nie ustaną. Nie ujawniono personaliów uprowadzonej Amerykanki aby jeszcze bardziej nie narażać na szwank jej bezpieczeństwa.

Wczoraj napłynęły informacje o śmierci w Syrii, w niejasnych okolicznościach, innego Amerykanina Douglasa McCaina. Według niektórych źródeł McCain walczył po stronie dżihadystów.

Prezydent USA Barack Obama oświadczył we wtorek, że _ Ameryka nie zapomni o zamordowaniu Foleya _ i zapowiedział ściganie jego zabójcy.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego dążą do utworzenia na znacznych terenach Syrii i Iraku islamskiego kalifatu. Są tak okrutni i bezwzględni wobec wszystkich, których uważają za _ heretyków _ lub _ niewiernych _, że wyrzekli się ich nawet przywódcy Al-Kaidy.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykańskie samoloty nad Syrią. Zaatakują? Lotnictwo USA rozpoczęło operację nad pozycjami Państwa Islamskiego - informuje Associated Press.
Nawet oni ostrzegają przed islamistami Dowódca głównej siły powstańczej walczącej z reżimem Baszara el-Asada, ostrzegł przed _ katastrofą _, jaka grozi Syrii w związku z ofensywą dżihadystów.
Wybory prezydenckie w Syrii. Zachód: to farsa Na plakatach w centrum stolicy widnieje syryjska flaga, a pod nią jest napis _ razem _ i podpis _ Asada _. _ Baszar el-Asad, nasz jedyny wybór - _ głoszą inne plakaty.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)