Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Porozumienie na Ukrainie traci na znaczeniu

0
Podziel się:

- Nielegalne, ekstremistyczne grupy odmawiają oddania broni i de facto zaczynają kontrolować Kijów, przy jednoczesnym pobłażaniu liderów opozycji - powiedział Ławrow.

Porozumienie na Ukrainie traci na znaczeniu
(ec.europa.eu)

Szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow powiedział w rozmowie telefonicznej sekretarzowi stanu USA Johnowi Kerry'emu, że pokojowe porozumienie z piątku jest _ mocno zdewaluowane _ przez ukraińską opozycję, która _ nie potrafi, bądź nie chce go respektować _.

_ - Nielegalne, ekstremistyczne grupy odmawiają oddania broni i de facto zaczynają kontrolować Kijów, przy jednoczesnym pobłażaniu liderów opozycji _ - powiedział Ławrow w rozmowie z Kerrym, zacytowanej w komunikacie rosyjskiego MSZ.

Ławrow _ przypomniał _ sekretarzowi stanu, że prezydent Rosji Władimir Putin zaapelował już wcześniej do prezydenta USA Baracka Obamy, aby _ wykorzystał każdą sposobność do powstrzymania działań radykałów (na Ukrainie) _.

Wcześniej w sobotę Ławrow wezwał Niemcy, Polskę i Francję do wywarcia presji na ukraińską opozycję, aby skłonić ją do niezwłocznego wprowadzenia w życie postanowień piątkowego porozumienia z ukraińskim prezydentem i położenia kresu awanturnictwu bojówkarzy.

Ławrow odbył w tej sprawie rozmowy telefoniczne z szefami dyplomacji Niemiec, Polski i Francji - Frankiem-Walterem Steinmeierem, Radosławem Sikorskim i Laurentem Fabiusem.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/m277967.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosja;wzywa;do;polozenia;kresu;awanturnictwu;bojowkarzy,147,0,1482387.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja wzywa kraje Unii do interwencji Rosyjskie MSZ podało, że Ławrow wyraził jak największe zaniepokojenie z powodu niedotrzymywania porozumienia z 21 lutego przez jego sygnatariuszy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/m295316.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;potepia;ukrainskich;radykalow;zapewnia;o;wsparciu,135,0,1482119.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ławrow apeluje do UE. Potępia radykałów Minister spraw zagranicznych Rosji zapewnia, że nadal będzie gotowy udzielać Ukraińcom na ich prośby poparcia w normalizacji sytuacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/m73835.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;ostrzega;usa;przed;eskalacja;konfliktu;w;syrii,134,0,1326982.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja ostrzega USA przed atakiem na Syrię O sytuacji w tym kraju rozmawiali w piątek telefonicznie szefowie dyplomacji Rosji i USA, Siergiej Ławrow i John Kerry.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)