Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poroszenko rozmawiał z Putinem

0
Podziel się:

W trakcie rozmowy strony skoordynowały działania na rzecz kontynuacji rozejmu.

Poroszenko rozmawiał z Putinem
(PAP/EPA)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przeprowadził wieczorem rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat zawieszenia broni w Donbasie - podała administracja szefa państwa ukraińskiego.

- _ W trakcie rozmowy strony skoordynowały działania na rzecz kontynuacji rozejmu. Szefowie państw podkreślili wagę efektywnego monitoringu porozumienia przez misję OBWE _ - głosi krótki komunikat urzędu prezydenckiego w Kijowie.

Własny komunikat wydał na ten temat Kreml. _ Podczas rozmowy kontynuowano omawianie kroków, zmierzających do pokojowego uregulowania sytuacji na południowym wschodzie Ukrainy _ - czytamy w oświadczeniu strony rosyjskiej.

Agencja Interfax, która cytuje komunikat Kremla, przypomina, że poprzednia rozmowa Poroszenki z Putinem odbyła się w sobotę.

Porozumienie o wstrzymaniu ognia na wschodniej Ukrainie, gdzie do prorosyjskich rebeliantów dołączyły pod koniec sierpnia regularne oddziały wojsk Federacji Rosyjskiej, zawarto w piątek w stolicy Białorusi, Mińsku. Nastąpiło to na spotkaniu grupy kontaktowej Ukraina-Rosja-OBWE w sprawie uregulowania konfliktu w obwodzie donieckim i ługańskim.

Zawieszenie broni obowiązuje na wschodzie Ukrainy od piątku od godz. 17 czasu polskiego. Według strony ukraińskiej nie jest ono w pełni przestrzegane przez separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Lotnisko w Ługańsku padło. Batalion rosyjskich czołgów ruszy dalej? Ukraińcy musieli się wycofać pod pod silnym ostrzałem rosyjskiej artylerii.
Putin spotka się w cztery oczy z Poroszenką? Okazją są obchody 70. rocznicy D-Day w Normandii, największej operacji desantowej aliantów podczas II wojnie światowej.
Sytuacja na Ukrainie. Putin ma plan na zawieszenie broni Arsenij Jaceniuk ripostuje oświadczenie Kremla: _ To tylko mydlenie oczu _. Kreml przekonuje, że najważniejsze jest przerwanie ognia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)