Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poroszenko przedstawia plany dla Ukrainy

0
Podziel się

Zebrani wstali z miejsc na zapewnienie Poroszenki, że Ukraina nie godzi się z aneksją Krymu.

Poroszenko przedstawia plany dla Ukrainy
(PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)
bEsesgkB

Petro Poroszenko, nowy prezydent Ukrainy wzywa separatystów do złożenia broni i zapowiada stworzenie specjalnego korytarza dla tych , którzy chcą opuścić kraj. Zapewnia że Ukraina pozostanie zjednoczona i że rozpoczyna pełnienie funkcji z propozycją pokoju.

Decentralizacja władzy na rzecz regionów i gwarancje dla ludności na wschodzie by realizowane było ich prawo do używania rosyjskiego języka. Taką obietnicę złożył nowy prezydent.

Na jego prośbę, minutą ciszy uczczono ofiary śmiertelne ostatnich miesięcy na Ukrainie . - _ Nie chcę wojny, nie pragnę zemsty, choć mam przed oczami ogromne ofiary, które złożył naród ukraiński _ - podkreślił.

bEsesgkD

Przemówienie prezydenta wielokrotnie przerywane było brawami . Zebrani wstali z miejsc na zapewnienie Poroszenki, że Ukraina nie godzi się z aneksją Krymu. - _ Półwysep był, jest i będzie ukraiński _ - powiedział . Jak mówił prezydent, podczas wczorajszych obchodów 70. rocznicy inwazji aliantów w Normandii przypomniał _ kierownictwu Rosji _, że Krym jest własnością Ukrainy.

Poroszenko stwierdził, że w kwestii półwyspu nie powinno być żadnych kompromisów.
Zwycięzca wyborów z 25 maja mówił, że Ukraina pozostanie państwem unitarnym, jednak jeszcze w tym roku rozpocznie się proces decentralizacji państwa. _ Marzenia o federalizacji kraju nie mają podstaw na Ukrainie _ - powiedział. Dodał, że _ nikt nie będzie bronił Ukrainy, dopóki Ukraina nie nauczy się bronić samodzielnie _. Podkreślał , że wszyscy obywatele chcą żyć w systemie, który gwarantuje swobody polityczne. Dlatego _ demokracja europejska _ jest najlepszym rozwiązaniem w Kijowie.

Kijów _ nie ma prawa _ zwlekać z podpisaniem części gospodarczej umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską -usłyszeli zgromadzeni. Zapowiedział kontynuowanie europejskiej drogi dla Ukrainy i dążenie do pełnego członkostwa .

Prezydent mówił również, że państwo musi zadbać o godną płacę i pracę dla obywateli. _ Prezydent powinien zapewnić warunki dla innowacyjnej gospodarki _ - mówił. Poroszenko zapowiedział, że będzie walczył ze zjawiskiem korupcji w państwie.

bEsesgkJ

Petro Poroszenko, nazywany _ królem czekolady _ ze względu na prowadzone wcześniej interesy, w ostatnich wyborach uzyskał blisko 55-procentowe poparcie i wygrał już w pierwszej turze wyborów. Poroszenko przejął władzę od p.o. prezydenta Ołeksandra Turczynowa.

Czytaj więcej w Money.pl
"Poroszenko daje nadzieję na zmiany" Unijny komisarz Guenter Verheugen przyznał, że przez lata UE zaniedbywała ten kraj, traktując go niczym terra incognita.
W sprawie Ukrainy wciąż nie ufają Putinowi Kamienna twarz Merkel podczas spotkania z Putinem jest odzwierciedleniem bezradności Zachodu - komentuje niemiecka prasa.
Poroszenko oprze się na modelu polskim Prezydent elekt Petro Poroszenko zapowiedział, że jest planowana "szeroko zakrojona amnestia" na Ukrainie oraz inne kroki, które zagwarantują sukces procesu pokojowego.
bEsesgle
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)