Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poroszenko: na wschodzie Ukrainy trwa niewypowiedziana wojna

0
Podziel się:

Tak o sytuacji w obwodach graniczących z Rosją mówi w radiowej Jedynce Petro Poroszenko, kandydat na prezydenta Ukrainy.

Poroszenko: na wschodzie Ukrainy trwa niewypowiedziana wojna
(Wikimedia Commons (CC 3.0))

Nasi wschodni sąsiedzi wybiorą głowę państwa 25 maja.

Poroszenko, faworyt sondaży prezydenckich, oświadczył, że w konflikcie na wschodzie kraju biorą udział przedstawiciele rosyjskich sił zbrojnych. Chodzi o zerwanie wyborów, osłabienie państwa - stwierdził Poroszenko. Jak zaznaczył, naród musi wybrać lidera, który poprowadzi kraj i wyprowadzi Ukrainę z kryzysu.

Polityk wyraził zadowolenie z poparcia Polski dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Podczas ostatniej wizyty w Warszawie Poroszenko rozmawiał między innymi o ułatwieniach dla polskiego biznesu na Ukrainie. Chcemy czerpać również z polskich doświadczeń walki z korupcją oraz decentralizacji władzy - powiedział w radiowej Jedynce kandydat na prezydenta Ukrainy. Petro Poroszenko jest przekonany, że Kijów _ w najbliższym czasie _ zniesie embargo na import polskiej wieprzowiny.

Zdaniem byłego szefa ukraińskiego MSZ, europejskie wartości są coraz ważniejsze dla Ukrainy. To poparcie wyraża 60 procent moich rodaków, trzeba walczyć z korupcją i brakiem bezpieczeństwa - powiedział Petro Poroszenko. Jak dodał, chodzi o stworzenie nowego systemu bezpieczeństwa, gdyż - w ocenie ukraińskiego polityka - powojenny układ z Radą Bezpieczeństwa ONZ się nie sprawdził. Zbankrutował z powodu rosyjskiej agresji - wyjaśnił kandydat. W jego ocenie, ofiarą Rosji może być każdy kraj. Może wybuchnąć otwarta wojna, która będzie dotyczyć nie tylko Ukrainy i Rosji.

Petro Poroszenko jest zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich zaplanowanych na 25 maja. Polityk i przedsiębiorca, nazywany królem czekolady, prowadzi w sondażach z ponad 45-procentowym poparciem. Drugie miejsce z kilkunastoprocentowym wynikiem zajmuje była premier Julia Tymoszenko.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsze wyniki referendum. 80-procentowa frekwencja, 89 procent za oderwaniem od Ukrainy Głosować można było po kilka razy, a karty dało się wydrukować samemu.
Kliczko oficjalnie kandydatem na mera Kijowa Kliczko zrzekł się udziału w wyborach prezydenckich na rzecz Poroszenki, który wśród polityków z obozu nowych ukraińskich władz cieszy się największym poparciem wyborców.
Niespokojnie na wschodzie Ukrainy. "Republika Doniecka!" Prorosyjscy separatyści zajmują urzędy państwowe. Ołeksandr Turczynow odwołał wyjazd na Litwę. Władze oskarżają: Putin za to zapłacił!
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)