Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poroszenko i Putin rozmawiali telefonicznie o przestrzeganiu rozejmu

0
Podziel się:

Ustalili, że będą stale monitorować te kwestie - poinformowały służby prasowe Poroszenki.

Poroszenko i Putin rozmawiali telefonicznie o przestrzeganiu rozejmu
(PAP/EPA)

Prezydenci Ukrainy i Rosji, Petro Poroszenko i Władimir Putin rozmawiali dziś telefonicznie o kwestiach związanych z przestrzeganiem rozejmu na wschodzie Ukrainy i ustalili, że będą stale monitorować te kwestie - poinformowały służby prasowe Poroszenki.

_ Strony omówiły całokształt spraw związanych z trybem przerwania ognia _ - podały służby prasowe.

Ze swej strony służby prasowe Kremla przekazały, że w rozmowie _ podkreślono ważność zapewnienia przez strony wewnątrzukraińskiego konfliktu trwałego przerwania ognia _. Putin potwierdził _ gotowość Federacji Rosyjskiej do dalszego wspierania pokojowego uregulowania kryzysu _ - podano w oświadczeniu.

Służby prasowe Kremla dodały, że prezydenci Rosji i Ukrainy rozmawiali o kwestiach dotyczących współpracy gospodarczej, w tym o problemach związanych z podpisaniem przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z UE.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko rozmawiał z Putinem. Rozejm? W trakcie rozmowy strony skoordynowały działania na rzecz kontynuacji rozejmu.
Lotnisko w Ługańsku padło. Batalion rosyjskich czołgów ruszy dalej? Ukraińcy musieli się wycofać pod pod silnym ostrzałem rosyjskiej artylerii.
Ukraina jak Bośnia i Hercegowina. Tego chce Rosja? _ - Wyraźną czerwoną linią wytyczoną przez Rosję jest wykluczenie ukraińskiego członkostwa w NATO _ - pisze Financial Times.
Ewakuacja na Ukrainie. Powstanie korytarz Poroszenko polecił utworzenie bezpiecznego korytarza dla ludności cywilnej, która chce opuścić strefę operacji antyterrorystycznej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)