Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poroszenko w Polsce. Jego deklaracje są "symboliczne"

0
Podziel się:

Między naszymi narodami jest wiele problemów, które trzeba pokonać właśnie poprzez wzajemne przebaczenie tłumaczy ukraiński publicysta.

Poroszenko w Polsce. Jego deklaracje są "symboliczne"
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

_ __ To, że prezydent powiedział o zamiarze złożenia w Radzie Najwyższej wniosku o zrzeczenie się statusu Ukrainy jako państwa, które nie uczestniczy w blokach wojskowo-politycznych, w parlamencie kraju, który przeszedł długą drogę od Układu Warszawskiego do członkostwa w NATO, jest symboliczne _ - podkreślił ukraiński publicysta Witalij Portnikow.

Portnikow zwrócił uwagę na słowa Poroszenki, który dziękował Polakom za to, że pozostają z Ukraińcami w najtrudniejszych momentach współczesnych dziejów ich państwa i narodu. - _ Ja też Polakom dziękuję. Współczucie, które okazali Ukrainie w ciągu ostatniego roku, ich zainteresowanie ukraińskimi wydarzeniami w ostatnich miesiącach, jest dla nas bardzo istotne _ - zaznaczył.

Publicysta przypomniał, że podczas wydarzeń ostatniej zimy, gdy ludzie w Kijowie walczyli z ekipą obalonego w lutym prezydenta Wiktora Janukowycza, Polacy po raz kolejny okazali solidarność z Ukraińcami.

_ - Nie zważając na rozczarowanie związane z brakiem przemian po pomarańczowej rewolucji 2004 r., tej zimy na Majdanie Polacy znowu udzielili Ukrainie wsparcia _ - powiedział.

Proszony o skomentowanie złożonego w Sejmie oświadczenia Poroszenki o konieczności pojednania narodów polskiego i ukraińskiego komentator wskazał, że jest to niezbędne dla budowania zdrowych stosunków między dwoma państwami.

_ - Między naszymi narodami jest wiele problemów, które trzeba pokonać właśnie poprzez wzajemne przebaczenie. Jeśli Polacy znaleźli w sobie siłę, by dokonać pojednania z Niemcami i Żydami, to jest to możliwe także w relacjach między Polakami a Ukraińcami _ - oświadczył Portnikow.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko w Sejmie. "Impuls do zmian" W najbliższą niedzielę w Mińsku może odbyć się kolejne spotkanie grupy kontaktowej w sprawie rozwiązania kryzysu na wschodzie Ukrainy.
Gorąca linia w sprawie Ukrainy. Jest zgoda Przywódcy Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji omówili sytuację w Donbasie i podkreślili wagę przestrzegania wszystkich porozumień z Mińska.
Chcą wydać aż 5 proc. PKB na obronność - _ Mamy ambitny cel: przekazanie na bezpieczeństwo państwa do 5 procent PKB _ - powiedział szef rządu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)