Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Popiersia Stalina w sklepie z pamiątkami w Dumie Państwowej

0
Podziel się:

Informują o tym w poniedziałek rosyjskie media, zaznaczając, że nie wszyscy politycy godzą się z takim stanem rzeczy.

Popiersia Stalina w sklepie z pamiątkami w Dumie Państwowej
(US Army Signal Corps/PD/wikimedia)

W siedzibie rosyjskiej Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu) w sklepie z pamiątkami można kupić popiersie Józefa Stalina za - w zależności od rozmiarów - 6 do 30 tys. rubli (125 do 750 euro) oraz jego figurki za 8 do 18 tys. rubli (200 do 450 euro).

Informują o tym w poniedziałek rosyjskie media, zaznaczając, że nie wszyscy politycy godzą się z takim stanem rzeczy.

Przeciwko takim _ pamiątkom _ wystąpił lider frakcji Sprawiedliwa Rosja Siergiej Mironow, który dowiedział się o nich od dziennikarzy. Powiedział, że wyjaśni sprawę w kierownictwie Dumy.

Indagowani w tej sprawie przez dziennikarzy przedstawiciele trzech innych frakcji parlamentarnych - putinowskiej partii Jedna Rosja, nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrinowskiego i Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej - oświadczyli, że nie widzą niczego dziwnego w sprzedaży tych przedmiotów.

Dysydentka z czasów ZSRR i szefowa Moskiewskiej Grupy Helsińskiej Ludmiła Aleksiejewa uznała tę sprzedaż za niepokojące zjawisko. _ To pokazuje, że nasze społeczeństwo nie jest zdrowe _ - podkreśliła.

Sprzedawcy odmówili odpowiedzi na wszelkie pytania, w tym o liczbę sprzedanych popiersi.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/m82520.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/saakaszwili;przegrywa;ze;stalinem,208,0,1220304.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Saakaszwili przegrywa ze... Stalinem Gruzini z miasteczka Alwani postawili sobie w centrum pomnik Stalina, którego usunięcia kilka lat temu nakazał urzędujący prezydent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/168/m195496.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szopka;z;hitlerem;i;stalinem;budzi;kontrowersje,147,0,1219219.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W tej szopce znalazł się Hitler i Stalin Kapłan broni swej kontrowersyjnej koncepcji szopki mówiąc, że ma prawo wyrazić to, co myśli.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)