Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poparcie dla partii
26.01.2015 17:49

Poparcie dla partii. TNS Polska: PO i PiS tracą. Kto bardziej?

Według badania w wyborach wzięłoby udział 58 proc. pytanych, przy czym tylko co piąty respondent (22 proc.) udzielił zdecydowanej odpowiedzi,

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
Mimo spadku poparcia, partia Ewy Kopacz wciąż może liczyć na najwięcej głosów.</br>

31 proc. deklarujących udział w wyborach parlamentarnych chce oddać głos na PO; na reprezentantów PiS razem z Solidarną Polską i Polską Razem zagłosowałoby 27 proc. - wynika ze styczniowego badania TNS Polska.

Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższą niedzielę, trzecie miejsce zająłby SLD z poparciem 11 proc. PSL mogłoby liczyć na 8 proc. głosów. Nowa Prawica otrzymałaby 4 proc. głosów, Twój Ruch - 2 proc. 1 proc. deklarujących udział w wyborach zadeklarował chęć głosowania na Ruch Narodowy.

Notowania PO i PiS spadły w porównaniu z grudniem. Na Platformę Obywatelską głosowałoby o 3 punkty proc. mniej niż przed miesiącem, na PiS - o 2 punkty proc. Najwięcej w najnowszym badaniu zyskał SLD - 2 punkty proc. Spadek o 1 punkt proc. zanotowało także PSL.

Wśród osób, które wyraziły zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych, blisko 16 proc. nie było zdecydowanych, której partii przekazać swoje poparcie (w grudniu 14 proc.).

Według badania w wyborach wzięłoby udział 58 proc. pytanych, przy czym co piąty respondent (22 proc.) udzielił zdecydowanej odpowiedzi, a co trzeci (36 proc.) z wahaniem przyznał, że wziąłby udział w głosowaniu. 33 proc. ankietowanych nie uczestniczyłaby w wyborach (16 proc. raczej nie, 17 proc. zdecydowanie nie). Co dziesiąty pytany (9 proc.) jeszcze tego nie wie.

Badanie przeprowadzono w dniach od 16 do 21 stycznia 2015 r. metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na reprezentatywnej próbie 978 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Duda: Polsce potrzebny odważny prezydent - _ Nadchodzi czas zmiany, bo jest ona w Polsce niezbędna _- twierdzi kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.
PiS chce zaskarżyć ustawę o górnictwie PiS skieruje uchwaloną przez Sejm nowelę ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego do Trybunału Konstytucyjnego - zapowiedzieli politycy tej partii.
Nowy sondaż poparcia. PO zyskuje, PiS traci Łącznie na te dwie partie zagłosowałoby dziś aż 66 procent wyborców.
Tagi: poparcie dla partii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz