Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
franciszek
20.06.2014 13:48

Pontyfikat Franciszka. Papież mówi nie narkotykom

Taki apel wygłosił papież Franciszek, przyjmując w Watykanie uczestników 31. posiedzenia International Drug Enforcement Conference, które odbyło się w Rzymie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Żadnych ustępstw w sprawie narkotyków i żadnych kompromisów. Taki apel wygłosił papież Franciszek, przyjmując w Watykanie uczestników 31. posiedzenia International Drug Enforcement Conference, które odbyło się w Rzymie.

Papież życzył obecnym powodzenia w realizacji celów, jakie postawili sobie na rzymskim spotkaniu w zakresie nasilenia walki z narkotykami. Następnie powtórzył, że jego zdaniem narkotyków nie zwalczy się narkotykami.

Narkotyki to zło, a ze złem nie można iść na żadne ustępstwa ani kompromisy. Nie może więc być mowy o stosowaniu leków psychotropowych ani legalizacji tzw. miękkich narkotyków. Pragnę powtórzyć, podkreślił papież Franciszek, że należy po prostu sprzeciwić się wszelkiego rodzaju narkotykom.

Ale po to, aby to uczynić, należy opowiedzieć się za życiem, za miłością, za innymi, za wychowaniem, za pracą. Jeżeli zrealizuje się te postulaty, nie będzie miejsca na narkotyki, na nadużywanie alkoholu ani żadne inne uzależnienia, powiedział papież.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież łagodzi podejście do homoseksualistów? Franciszek uważa, że trzeba zastanowić się jak głosić ewangelię dzieciom z takich związków, by nie odstraszać ich od Kościoła.
Kościół Katolicki przeżywa renesans? Tłumy na mszach w kościołach w każdej diecezji, kolejki do konfesjonałów - tak sytuację we włoskim Kościele pół roku po wyborze Franciszka opisuje portal Vatican Insider.
Obmawianie innych i plotkowanie zabija Tak uważa papież Franciszek, który przestrzegł przed tymi grzechami pracowników Watykanu podczas specjalnej mszy.
Tagi: franciszek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz