Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pontyfikat Franciszka. Papież mówi nie narkotykom

0
Podziel się:

Taki apel wygłosił papież Franciszek, przyjmując w Watykanie uczestników 31. posiedzenia International Drug Enforcement Conference, które odbyło się w Rzymie.

Pontyfikat Franciszka. Papież mówi nie narkotykom
(AP/Fotolink/East News)

Żadnych ustępstw w sprawie narkotyków i żadnych kompromisów. Taki apel wygłosił papież Franciszek, przyjmując w Watykanie uczestników 31. posiedzenia International Drug Enforcement Conference, które odbyło się w Rzymie.

Papież życzył obecnym powodzenia w realizacji celów, jakie postawili sobie na rzymskim spotkaniu w zakresie nasilenia walki z narkotykami. Następnie powtórzył, że jego zdaniem narkotyków nie zwalczy się narkotykami.

Narkotyki to zło, a ze złem nie można iść na żadne ustępstwa ani kompromisy. Nie może więc być mowy o stosowaniu leków psychotropowych ani legalizacji tzw. miękkich narkotyków. Pragnę powtórzyć, podkreślił papież Franciszek, że należy po prostu sprzeciwić się wszelkiego rodzaju narkotykom.

Ale po to, aby to uczynić, należy opowiedzieć się za życiem, za miłością, za innymi, za wychowaniem, za pracą. Jeżeli zrealizuje się te postulaty, nie będzie miejsca na narkotyki, na nadużywanie alkoholu ani żadne inne uzależnienia, powiedział papież.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież łagodzi podejście do homoseksualistów? Franciszek uważa, że trzeba zastanowić się jak głosić ewangelię dzieciom z takich związków, by nie odstraszać ich od Kościoła.
Kościół Katolicki przeżywa renesans? Tłumy na mszach w kościołach w każdej diecezji, kolejki do konfesjonałów - tak sytuację we włoskim Kościele pół roku po wyborze Franciszka opisuje portal Vatican Insider.
Obmawianie innych i plotkowanie zabija Tak uważa papież Franciszek, który przestrzegł przed tymi grzechami pracowników Watykanu podczas specjalnej mszy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)